Taraftar hocaya, polis taraftara vurdu!

Taraftar hocaya, polis taraftara vurdu!
Taraftar hocaya, polis taraftara vurdu!
Spor Toto 3'üncü lig 2'nci grupta Sancaktepe Belediyespor ile Sakaryaspor arasındaki karşılaşmanın ardından taşkınlık yapan Sakaryaspor taraftarlarına polis müdahale etti. Arbede sırasında yaralananlar oldu.

RADİKAL - İstanbul Sancaktepe'de oynanan maçta Sancaktepe Belediyespor karşısında Sakaryaspor'u desteklemek üzere gelen yaklaşık 300 taraftar, takımları yenilince futbolcuları ve Teknik Direktör Deniz Kolgu'yu protesto etti. Bazı Sakaryaspor taraftarlarının sahaya attığı  cisimlerden biri Kolgu’ya isabet etti. Hemen Sakaryaspor tribünlerinin önünde meydana gelen olayda Kolgu alnına gelen cisim nedeniyle bir anda ellerini başına götürerek olduğu yerde dizlerinin üzerinde çöktü.

STAT ÖNÜNDE GERGİNLİK

Maç sonrası stat önünde de gerginlik yaşandı. Polis, Sakaryasporlu taraftarları stattan çıkartmak isteyince ortalık karıştı. Polisten kaçan bir Sakaryaspor taraftarını sivil polis yakaladı. Polisin elinden kurtulup kaçmak isterken yere düşen Sakaryaspor taraftarına arkadaşı yardım etmek isterken başka bir sivil polisin tekme attığı görüldü.

Sakaryaspor taraftarları tarafından çekilen ve sosyal medyaya yüklenen görüntülerde polisin bazı Sakaryaspor taraftarlarına orantısız güç kullanması, taraftarlara TOMA ile müdahalesi görülüyor. (Aziz GÜVENER/SAKARYA/DHA)