Tarık Akan'a coplu biber gazlı saldırı

Tarık Akan'a coplu biber gazlı saldırı
Tarık Akan'a coplu biber gazlı saldırı

TarıkAkan: ?Küçük bir tartışmaydı.? FOTOĞRAF: DHA

İSTANBUL - Sinema sanatçısı Tarık Akan, trafikte tartıştığı bir gencin coplu biber gazlı saldırısına uğradı.  Babasının polis olduğunu söyleyen genç, Küçükçekmece Belediyesi Meclisi’ne ait kart bulunan bir araç kullanıyordu.
Olay, perşembe akşamı saat 23.30 sıralarında Bakırköy Kennedy Caddesi üzerindeki bir petrol istasyonunda meydana geldi. Akan’ın sevgilisi Acun Günay’ın anlattıklarına göre, Akın ve Günay’ın bulunduğu araç, istasyondan süratli bir şekilde çıkmaya çalışan 34 VF 4420 plakalı BMW marka araçla çarpışma tehlikesi atlattı. Araçtan inen Akan, araç sürücüsü olan ve ismi öğrenilemeyen genç ile tartışmaya başladı. Babasının polis olduğunu söyleyen 18-20 yaşlarındaki genç, Akan’ın gözüne biber gazı sıkarak, cop ile yüzüne vurdu. Akan olay yerine polis ekiplerini çağırdı.
Akan, kendisini darp eden gencin kullandığı aracın camındaki ‘Küçükçekmece Belediyesi Meclis üyesi tanıtım kartı, Cevdet ATEŞ 34 VF 4420’ yazılı kartonu polise teslim etti.
Akan’ı darp ettiği iddia edilen kişi, “Soldan gelip vuruyor ve anama küfür ediyor. Annemin gözüne vuruyor. Ondan sonra ben vurduğumda suç oluyor. Bunu yapan Tarık Akan. Kendisi alkollü aynı zamanda” dedi. Yanındaki arkadaşı da “Tarık Akan alkollüydü ve bize hakaret etti” dedi. 
Tartışmanın ardından Ataköy Polis Merkezi’ne götürülen taraflar birbirlerinden şikâyetçi olmayınca olayla ilgili işlem yapılmadı.
Bu arada Küçükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi Cevdet Ateş ise aracını kısa bir süre önce bir polise sattığını ve giriş kartını da iptal ettiğini söyledi. Radikal’e konuşan ve olayı yalanlamayan Akan ise, “Küçük bir tartışmaydı, kapandı. Sorun yok” demekle yetindi. (Radikal, dha)