'Tarımı imam mı kurtaracak?'

Çanakkale'de Biga Müftülüğü'nün isteği üzerine Biga Kurşunlu Camii'nde imamlara 'Tarımsal faaliyetler ve destekleme politikaları' kursu verildi.

ANKARA - Çanakkale'de Biga Müftülüğü'nün isteği üzerine Biga Kurşunlu Camii'nde imamlara 'Tarımsal faaliyetler ve destekleme politikaları' kursu verildi. İlçe Tarım Müdürlüğü'nün internet sitesinde de yayımlanan kursla ilgili olarak ilçe kaymakamını arayan CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük, "Benim haberim yok, ama ne var bunda, abartmayalım" diye tepki aldığını söyledi. Küçük, konuyu soru önergesi ile Meclis'e taşıdı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:
"Diyanet İşleri'ne bağlı imamların tarımsal faaliyetlerle ilgili olarak bilgilendirilerek üretici sorunlarına çözüm bulmayı mı düşünüyorsunuz? Bakanlıkların ilgili yetişmiş uzman personeli bulunurken, bilgilendirme neden imamlar aracılığı ile yapılmaktadır? Hükümet faaliyetlerinin, imamlar tarafından halka anlatılması, laik devlet anlayışınızla nasıl bağdaşmaktadır?"
Küçük, AKP iktidarının laik Türkiye Cumhuruiyeti yönetimine dini daha çok sokmanın peşinde olduğunu savunarak, "İmamların tarım politikaları ile ne ilgisi olabilir? Eğer böyle bir eğitim ihtiyacı varsa önce o konuda halkı aydınlatacak insanlara kurslar verilir. Kurslar cami değil, okullarda ya da başka mekânlarda verilebilir. İnsan ister istemez soruyor: Okulların yerine camileri mi koymaya çalışıyorlar?" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7673347673340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.