Tarkan konserine 'Gezi Parkı' damgasını vurdu

Tarkan konserine 'Gezi Parkı' damgasını vurdu
Tarkan konserine 'Gezi Parkı' damgasını vurdu
Tarkan, Harbiye Açıkhava'daki konser maratonunun son gecesinde şarkılarını doğa için seslendirdi. Konserin teması doğa olunca, Açıkhava'ya gelen 7 bin kişi, hep bir ağızdan "Her yer Taksim, her yer direniş' sloganları attı.

RADİKAL - Harbiye Açıkhava’da bir konser maratonuna imza atan megastar Tarkan, dün akşam gerçekleşen son konserinde şarkılarını doğa için seslendirdi. Binlerce hayranıyla hep bir ağızdan söylediği şarkıların yanı sıra verdiği doğa mesajlarıyla da büyük alkış alan sanatçı, “Bu akşam tüm şarkılarım doğa için. Doğamızı acımasızca yok ediyoruz, içim kan ağlıyor. Yol yakınken dönmek lazım. Ancak el ele verirsek başarılı oluruz. Bu yüzden bize katılın çünkü doğa sizsiniz, doğa sensin” dedi.

TUNÇ SOYER'E TEŞEKKÜR

Tarkan bu gecede onu yalnız bırakmayan Anadolu 'nun dört bir yanından gelen Doğa Derneği gönüllülerine ve 'sessiz şehir' Seferihisar'ın Belediye Başkanı Tunç Soyer'e de teşekkür etti. Konserine Aysel Gürel imzalı ‘Firuze’ ve ‘Sevdanın Son Vuruşu’ ile başlayan Tarkan, ekranlarda yer alan doğa görüntülerinin ardından bu geceye özel ‘Uyan’ ve Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ şarkısını da söyledi. Sanatçı, gece boyunca açılan ve doğa sevgisini gösteren pankartlarla da seyirciden büyük destek gördü.

Tarkan'ı duygulandıran pankart


'HER YER TAKSİM' SLOGANLARI
Bu gece için başlatılan “#DogaSensin” hashtag’i ile de sosyal medyada büyük ilgi gören doğa konseri Twitter gündeminde ilk sıralara yerleşirken, Tarkan, kendi çektiği doğa fotoğraflarını da sevenleriyle dev ekranlarda paylaştı. Tam bu esnada ' Gezi Parkı'nın da yer aldığı fotoğraflar ekrana gelince, 7 bin kişi hep bir ağızdan "Her Yer Taksim, Her Yer Direniş' sloganları attı. Sloganlar, uzun bir süre devam etti.

KONSERİN GELİRİ SEFERİHİSAR DOĞA OKULU'NA
Beş gün boyunca yaklaşık 35 bin kişiyle Açıkhava’yı inleten Tarkan, "Bu beş gün bana çok iyi geldi. Eve gittiğimde mutluluktan uyuyamıyorum" dedi. Megastar, 'Seferihisar Doğa Okulu' yararına gerçekleştirdiği konserlerinin ikincisini Seferihisar Belediyesi'nin organizasyonuyla 11 Eylül ’de okulun bulunduğu Seferihisar'da verecek.


  http://www.radikal.com.tr/114939011493904

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mali denetime hazır mısın? - hipster_intellectual

  Hmm eğer bu hükümetle aynı fikirde değilsen cezalandırılman gerektiğini biliyor olmalısın Tarkan. İleri demokrasi anlayışının olmazsa olmazlarından "karşıt görüşü sindirme uygulaması" yakında başlatılacaktır. Ya narkotik ekipleri gelir ya da vergi denetimi için gelirler. Polisler eşliğinde yürürken görüntülerin falan medyaya yansır, itibarın düşürülür, Twitter'da BÜYÜK BAŞGAN linç kampanyası başlatır vs vs... Diyorum ya işte ileri demokrasi. Zamanında Nazi Rejimi uygulamaya çalışmıştı bunu da tam tekmil hayata geçirecek kadar uzun yaşamadılar.

  ABES - isakent

  Adam geziye katıldıya oldu sana Megastar pes yani radikal

  şöyle bi şey bekliyorum başbakangillerden - karabalık

  eylül ayında konser vermekte neymiş ? hem eylül ayında konser ver hem de gezi parkı direnişine destek ver.seni kenara not almıştık zaten tarkan,altını kırmızı kalemle çizdik.bakk seni son kez uyarıyoruz,ustanın hikayesi komedisi 2'yi çekiyoruz.hizaya gelip,utanırsan bi telefon açman yeter.ha yook diyorsan,sen bilirsin.sıkıyorsa parka gel :)

  Tarkan! - amaurot

  İçinin güzelliği dışına yansımış bu adamın...Tarkan sen gerçek bir sanatçı, gerçek bir duygu insanısın... Seviliyor... Hem de sadece Türkiye'de değil, Dünya'da da!