Tarkan'ın yargılanmasına devam edildi

Tarkan'ın yargılanmasına devam edildi
Tarkan'ın yargılanmasına devam edildi
Ünlü şarkıcı Tarkan'ın da aralarında bulunduğu 17 sanık hakkında "kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, uyuşturucu madde satmak ve bulundurmak" suçlamalarına ilişkin açılan davanın görülmesine devam edildi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Tarkan katılmadı. Duruşmada sanıklardan Kubilay Keskin ile sanık avukatları hazır bulundu. Mahkeme Başkanı, sanık Selam Göknur Şener'in ceza ehliyetinin olup olmadığına ilişkin rapor alınması için dava dosyasının ile birlikte Adli Tıp Kurumu başkanlığına gönderildiği ancak dosyanın dönmediğini açıkladı.

TARKAN MÜVEKKİLİME PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİDuruşmada söz alan sanık Murat Erdoğan'ın avukatı Rezzan Epözdemir, dava konusu operasyon tamamlandıktan sonra 29 mart 2010 tarihinde sanıklardan Tarkan Tevetoğlu’nun müvekkiline bir mail attığını belirterek, "Bu mailde kendisine isnat olunan suçlamadan kurtulmak amacıyla esrarı müvekkilimden temin ettiğini bildirdiğini ancak şimdi çok pişman olduğunu ve bu pişmanlığını dile getirmek istediğini bildirmiştir. Hatta Tarkan Tevetoğlu poliste kendisinden isim istendiğini olayın şoku ile müvekkilimin ismini gerçek dışı verdiğini bildirmiş. Bunu bir takım aracılarla müvekkilime söylemiştir. Biz Tarkan'ın şahsi mailinden müvekkilimin mailine böyle bir mail gönderilip gönderilmediğini araştırılmasını ilgili kurumlardan araştırılmasını talep ediyoruz" dedi.

BİR SONRAKİ DURUŞMA 11 ARALIK’TA
Tarkan’ın avukatı ise söz konusu maili inceleyip beyanda bulunmak için süre istedi. Mahkeme heyeti, dava dosyasının Adli Tıp kurumundan dönüşünün beklenmesine karar verdi. Heyet, sanık Tarkan Tevetoğlu ve avukatına mail konusunda beyanda bulunmaları için süre verilemesine karar vererek duruşmayı 11 Aralık tarihine erteledi.