Tarlabaşı geçilmez!

Tarlabaşı geçilmez!
Tarlabaşı geçilmez!
Tarlabaşı-Taksim yolu 25 Ocak gecesinden itibaren araç geçişine kapatılıyor. Taksim'e Dolmabahçe ya da Şişhane'den çıkılacak.

Yayalaştırma ve trafiği kısmen yeraltına alma çalışmaları devam eden Taksim Meydanı ’na Tarlabaşı Bulvarı üzerinden çıkış, 25 Ocak gecesinden itibaren 20 gün süreyle ulaşıma kapatılacak.
Taksim Meydanı’ndaki çalışmalar nedeniyle Tarlabaşı Bulvarı’ndan Taksim’e çıkış halen tek şeritli yoldan sağlanıyor. Açık olan bu şerit üzerinde yapılacak çalışmalar nedeniyle Taksim Meydanı’na Tarlabaşı Bulvarı üzerinden çıkış, 25 Ocak 2013 Cuma gecesinden 15 Şubat 2013’e kadar kapalı olacak.
Yayalar etkilenmiyor
**“Vatandaşların en az etkilenmesi için çalışma okulların sömestr tatiline gireceği tarihe denk getirildi” diyen İstanbul ** Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasına göre düzenleme şöyle:
**Taksim Meydanı’na gidecek olan sürücülerin Dolmabahçe -Gümüşsuyu veya Şişhane-Dolapdere Harbiye güzergâhlarını kullanmaları gerekiyor.
**Yayaların Tarlabaşı’ndan Taksim Meydanı’na erişimlerinde herhangi bir değişiklik yok.
**Acil durumlarda Tarlabaşı’ndan Sıraselviler Caddesi üzerindeki hastaneye erişim için Zambak Sokak araç trafiğine açık olacak ve kullanılabilecek.
**Otobüsler ve taksi-dolmuşlar şimdi olduğu gibi Tarlabaşı’ndan U dönüşü yaparak çalışmaya devam edecek.
**20 günün sonunda Taksim’e çıkış, projenin bitimine kadar bugünkü gibi Tarlabaşı Bulvarı üzerinden tek şerit olarak verilecek. 

Haziranda bitecek 

Taksim Meydanı’nda trafiğin yeraltına alınması inşaatının haziran ayına kadar tamamlanması hedefleniyor. (İSTANBUL/DHA)