Tarlada terk edilen helikopter kimin?

Tarlada terk edilen helikopter kimin?
Tarlada terk edilen helikopter kimin?
Ankara'nın Nallıhan ilçesinde arazisinde terk edilmiş helikopter bulunan tarla sahibi, aracın sahibinin bulunmasını istiyor.

ANKARA - Çalıalan köyü Baraman Mahallesi Alancık mevkisine 2 yıl önce mantar toplamak amacıyla giden Sedat Çelik ve Ergün Açıkgöz, dağ yamacındaki bulunan tarlada kısmen parçalanmış helikopter buldu.

Yapılan araştırmalar sonucu helikopterin kime ait olduğu ve nasıl tarlaya indiği konusunda hiçbir bilgiye ulaşılamadı. Şaban Açıkgöz'e ait 20 dönümlük tarlanın ortasında bulunan ve yaklaşık 2 yıldır da kaldırılmayan helikopterin sahibi aranıyor.

Geçimini çiftçilik yaparak sağladığını anlatan tarla sahibi Şaban Açıkgöz, AA muhabirine, "Olay, 2012 yılının Haziran ayında yaşandı. O gün bu gündür 'bu helikopter bize ait' diye ne arayan oldu ne de soran. Helikopterin gelip tarlama konmasıyla birlikte tarlamı ekemez oldum. Bu helikopter buraya nasıl geldi, neden indi, kime ait hiç kimse bir şey bilmiyor" diye konuştu.

Açıkgöz, tarlayı ekemez hale geldiğini anlatarak, "Ben zor şatlarda geçiniyorum. Bu helikopter nedeniyle her yıl 10 bin lira zararım var. Tarlamın tam ortasında duran helikopter nedeniyle 2 yıldır tarlayı ekemiyorum. Ekinlerim yanacak olsa içerisindeki helikopter de yanar diye çok korkuyorum. Sahibi kimse gelsin alsın. Bu helikoptere bir şey olursa ben sorumluluk kabul etmem" dedi.

Tarlada bulunan helikopterin üzerindeki "G-CCWJ R44 clıpper II CITY&DOCKLANDS GROUP" yazıları dikkat çekti. (AA)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  helikopter

  ,

  lira

  http://www.radikal.com.tr/115407611540767

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Helikopterin fiyatını merak edenler için:) - erdayg

  En standart modeli 442,000 usd http://www.robinsonheli.com/price_lists_eocs/r44_2_pricelist.pdf

  ? - ethemariskan

  Peki ne malum Bu helikopter Dış devletlerin istihbaratta kullanılan helikopter değil...Çok enteresan ve ankarada olması.Kafalara soru işareti bırakmıyor değil

  hurdacıya satsaysın bari - gemerekli

  2 sene bekleyeceğine hurdacıya verseydin bari.

  İyi fikir - osmano

  Bundan çok iyi polisiye roman çıkar

  R44 clıpper II - mertersel

  Haberin içeriğine biraz katkıda bulunalım. Üzerinde yazılan yazılardan R44 clıpper II Helikopterin modeli. Robinson R44 II. Uçuş menzili sadece 560km olan bir helikopter. GCCW-J ise kuyruk numarası ki bu numaralar eşsizdir. Yani bundan başka bir helikopterde daha olması olası değil. Bu helikopter City&Docklands adında ingiliz emlak şirketinin helikopteri olarak gözüküyor 2011 yılında bir havacılık fuarında çekilmiş fotografları var. Asıl sorulması gereken soru bu helikopter kimin değil, bu helikopterin burada ne işi var?

  Hayir amca oyle olmaz - nemzetkozi

  Helikopter sahibi helikopterini alip da nereye gidecek hele once senin zararini karsilasin aksi halde kamulastirma hakkin var.

  Araştırmacı gazetecilik örneği ;) - drhilmi

  Bari biz yardımcı olalım: http://www.cityanddocklands.com/ Uluslararası bir gayrımenkul şirketine ait. Sanırım Antalya da arazi ararken arıza yaptı ve terkedildi.