Tartışmalı tasarı Müezzinoğlu dönemine kaldı

Tartışmalı tasarı Müezzinoğlu dönemine kaldı
Tartışmalı tasarı Müezzinoğlu dönemine kaldı
Haber: HACER BOYACIOĞLU / Arşivi

Sağlık Bakanlığı görevine gelen Mehmet Müezzinoğlu’nun ilk icraatı tartışmalı ‘ kamu -özel ortaklığı’ tasarısını çıkarmak olacak. Hastanelerin özel sektör tarafından yapılması ve kamu tarafından kiralanmasını öngören tasarı, ‘Kamuya getireceği yük’ nedeniyle tartışma yaratmıştı. Şu ana kadar yapılan 5 ihalede 19 milyar TL’lik bir maliyet çıkarken, rakamın diğer ihalelerle birlikte çok daha büyümesi bekleniyor. Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in da itirazları olduğu bilinen bu tasarı nedeniyle, son dönemde Recep Akdağ da sıkça eleştirilmiş, ihalelerle ilgili rakamların gizlendiği, yasanın muğlak ifadeler içerdiği iddiaları dile getirilmişti. Müezzinoğlu, Akdağ ile doktorları karşı karşıya getiren tam gün düzenlemesiyle ilgili yasal değişikliği de hazırlayan isim olacak. Geçtiğimiz temmuzda Anayasa Mahkemesi, tam gün düzenlemesini iptal etmiş ve yeni düzenleme için Temmuz 2013’e kadar süre vermişti. Bu arada İstanbul ’da iki özel hastane sahibi olduğu belirtilen Müezzinoğlu’nun hisselerini geçtiğimiz yıllarda devrettiği ortaya çıktı. Eski bakan Akdağ ise “Bundan sonra inşallah partimizle, Başbakanımızla devam edeceğiz” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/111855711185572

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tartişmalı tasarı müezzinoğlu hk. - fgemak

  Eski sağlık bakanı sayın akdağın 11 yıllık görev süresinde bir vatandaş olarak çok olumlu çalışmalara imza attığına şahit olduk AKP bakanlar kurulu içinde başarılı bulduğumuz bakanlardan biriydi ancak son zamanlarda Üniversite hocalarının aşırı tamahkarlıklarıyla karşı karşıya kaldı fikir ve uygulamalarını beğeniyorduk şimdi bunun yerine tüccar bir sağlık bakanı getirildi,Sağlık tüccarlık özelliğinden ziyade akademisyenlik isteyen bir konudur,doğru bir değişiklik olduğunu düşünmüyoruz.

  YİYİN EFENDİLER YİYİN TEFECİ PARASI BU - HARAYDIN

  Kamu sürekli tefecilerden borç alıp senede 30milyar dolar tefeci faizi ödüyorsa kamu adına gereksiz ve zaruret sıralamasında altta kalan kalemlere kuruş harcayanlar 75 milyonu tefeciliğe borçlandırmaktn öbür tarafta asla hesap veremezler.Şimdi bu ne demek? Özel hastane har vurup harman savuracak, doktor ve personeli ortak edip ayakta duracağına parayı müteahhitliğine aktaracak hasta müteahhitliği yanına TOKİ müteahhitliği ekleyecek, hastane zarar edecek, imdada son anda kamu yetişecek al sana ayda yüzlerce milyon kira burayı kamu işletsin diye at cambazını kurtaracak, kimin parasıyla bu hovardalık tefeciye borçlandırılacak 75 m,lyon parasıyla, o bölgedeki kamu hastanesi ihtiyacı kimin umurunda olacak?Yiyin efendiler yiyin de öbür tarafta ne yiyeceksiniz? Orada para yenmez ki?