Taş atan çocuklar milli maçta

Hakkari'de polise taş atan çocuklar kadın doktor Dilek Yeşilbaş'ın kurduğu dernekle spora kazandırıldı. Çocuklardan 10'u Fatih Terim'in davetiyle Kayseri'deki Türkiye -Estonya maçını izleyecek


HAKKARİ - Hakkari’de görev yapan kadın doktorun kurduğu Baran Yetenek Avcıları Derneği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, daha önce çeşitli olaylarda polise taş attığı belirlenen çocuklardan, futbol takımı kuruldu.
Hakkari Devlet Hastanesi’nde görevli psikiyatri uzmanı Dr. Dilek Yeşilbaş, Baran Yetenek Avcıları Derneği’nin çalışmaları kapsamında ev ev gezerek, daha önce çeşitli olaylarda polise ve araçlara taş atan çocuklarla görüştü.
Çocukların bu tür olaylardan uzak durması için çeşitli projeler geliştiren, değişik futbol kulüpleriyle irtibata geçen doktor Yeşilbaş, Türkiye Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim’den de destek istedi.
Hakkari’de spor okulunun açılması için girişimlerde bulunan Dr. Yeşilbaş, öncelikle futbol takımı kurulması için çalışma başlattı. Başvuruda bulunan 200 öğrenci arasından seçilen çocuklardan oluşan futbol takımı, ilk antrenmanını yaptı.
Dr. Yeşilbaş, destek çağrısı üzerine, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in, çocukların kurduğu futbol takımını 5 Eylül’de Kayseri’de yapılacak Türkiye-Estonya maçına davet ettiğini söyledi.
Davetin memnuniyet verici olduğunu anlatan Dr. Dilek Yeşilbaş, çocuklardan 10’unu Kayseri’ye götüreceğini ifade etti.
Çocukların da bu davetten büyük mutluluk duyduğunu bildiren Yeşilbaş, "Hakkari’de taş atan bir grup çocuk vardı. Bu çocuklardan bir futbol takımı kuralım dedik. Taş atmasınlar futbol oynasınlar istedik. Onlara gerekli malzeme desteği sağlamaya çalıştık. Malzemeler kısa süre sonra elimizde olacak" diye konuştu.  (aa)