Taşar küskün siyasileri buluşturdu

Trafik kazasında ölen eski bakan Mustafa Taşar dün son yolculuğuna uğurlanırken tören, sağdan ve soldan, eski ve yeni çok sayıda siyasetçiyi bir araya getirdi.

ANKARA - Trafik kazasında ölen eski bakan Mustafa Taşar dün son yolculuğuna uğurlanırken tören, sağdan ve soldan, eski ve yeni çok sayıda siyasetçiyi bir araya getirdi.
Taşar için ilk tören dün sabah Meclis'te yapıldı. Törene eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Hürparti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, TBMM Başkanvekilleri İsmail Alptekin, Sadık Yakut, bakanlar Mehmet Ali Şahin, Abdüllatif Şener, Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu, Beşir Atalay, Atila Koç, Vecdi Gönül ve Ali Coşkun ile çok sayıda eski bakan katıldı.
Tören Anavatan Partisi'nin ilişkileri kopmuş olan eski, yeni liderlerini ve kadrolarını da buluşturdu. Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, siyasi ilişkilerini kopardığı eski genel başkanlar Mesut Yılmaz ve Yıldırım Akbulut'la cenazede tokalaştı. Taşar'ın oğlu Emre siyasetçilerin başsağlığı dileklerini kabul ederken, yeğeni Umur Başer, Taşar'ın fotoğrafını taşıdı.
Taşar'ın naaşı daha sonra cenaze namazı için Kocatepe Camii'ne götürüldü. Buradaki törene başta muhalefet partilerinin liderleri Baykal, Bahçeli, Mumcu ve Ağar olmak üzere bazı bakanlarla çok sayıda eski ve yeni siyasetçi, Taşar ailesi ve yakınlarının yanı sıra Taşar'ın yüzlerce seveni de katıldı.
Eşinden son görev
Yılmaz, eski kabine arkadaşının, yeğeni tarafından taşınan fotoğrafına bakarken geçmişe dönmüş gibiydi.

Kazadan yaralı kurtulan eşi Gülderen Taşar da hayat arkadaşını son yolculuğunda yanlız bırakmadı. Aldığı yaralara ve kırıklarına karşın Kocatepe Camii'ne gelen Gülderen Taşar, töreni, cami avlusunda bir minibüsten, gözyaşları içinde izledi. Taşar'ın naaşı, öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.