Taşeron işçilerden CHP İl Başkanlığı önünde protesto

Taşeron işçilerden CHP İl Başkanlığı önünde protesto
Taşeron işçilerden CHP İl Başkanlığı önünde protesto
Sarıyer Belediyesi'ne bağlı çalışan bir grup taşeron işçi, CHP yöneticilerinin, CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'i isteklerinin karşılanması konusunda ikna etmesini talep etti.

RADİKAL- Sarıyer Belediyesi'ne bağlı çalışan bir grup taşeron işçi, zam ve sosyal haklarında iyileştirme talepleri karşılanmadığı gerekçesiyle protesto gösterisi yaptı.  CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan işçiler, slogan atıp pankart açtı.
İşçiler adına basın açıklamasını okuyan Güven Darcanlı, "Sarıyer Belediyesi İşçi Meclisi" olarak talep ettikleri sosyal haklar nedeniyle sürekli işten çıkarıldıklarını ya da darbedildiklerini iddia etti.

'GÖRÜŞMEK İSTEDİK AMA PROVOKASYONLA SUÇLANDIK'

Daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek istediklerini ancak yapamadıklarını anlatan Darcanlı, taleplerini ilettikleri CHP'li yöneticiler ve milletvekilleri tarafından da provokasyon yapmakla suçlandıklarını belirtti.
Darcanlı, taleplerinin; iş elbisesi, yüzde 15 zam, bayram yardımı, kömür yardımı ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın işçilere tatil olduğunu kaydederek, CHP yöneticilerinin CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'i ikna ederek çözümü sağlaması gerektiğini söyledi.
Tiyatro Simurg adlı tiyatro grubunun kısa bir oyun sergileyerek destek verdiği işçiler, kurdukları çadırda eylemi devam ettirdi.

(AA)