Tatar Ramazan gerçekmiş!

Tatar Ramazan gerçekmiş!
Tatar Ramazan gerçekmiş!
Ezgi Başaran'ın Kadir İnanır'la yaptığı ve sanatçının "Oyunbozanı bu halk affetmez" sözleriyle Radikal'in manşete taşıdığı söyleşiye okurlardan ve sosyal medyadan büyük destek yağdı. Radikal.com.tr'deki okur görüşleri ile Twitter'daki yorumlardan bazıları şöyle:

Ezgi Başaran’ın Kadir İnanır’la yaptığı ve sanatçının “Oyunbozanı bu halk affetmez” sözleriyle Radikal’in manşete taşıdığı söyleşiye okurlardan ve sosyal medyadan büyük destek yağdı. Radikal.com.tr’deki okur görüşleri ile Twitter ’daki yorumlardan bazıları şöyle:
Ferhat Tunç: Birilerimiz bedelini ağır ödedi ama geç de olsa birilerinin bugün konuşması olumludur!
Özlem Gürses: Bugüne kadar okuduğum en heyecan verici sözler!
Mete Çubukçu: Kadir ‘Abi’ döktürmüş.
Ayşe Böhürler: Kadir İnanır röportajı gerçekten çok güzel.
Feryal Öney: Konserlerimizin daimi izleyicisi Kadir İnanır’ın bir gün böyle konuşacağını biliyordum.
Vivet Kanetti: Çok daha soldan ve entellikten gelen başkaları nerdeyse orducu çizgiye varırken Kadir İnanır’ın bugün durduğu nokta olağanüstü güzel.
Hilmi Hacaloğlu: ‘Barış hasreti’ vurgusu ve “Barış sürecinden dönenin çok canı acır” cümlesi önemli!
Ümit Alan: Ezgi Başaran, adeta Kadir İnanır’ın içindeki Tatar Ramazan’ı uyandırmış.
Eksihabermas: Kadir İnanır’ın söyleşisi Kürt sorununu hem kimlik, hem sınıf yönünden ele almak için harika bir metin olmuş.
Cankut Özkenağaç: Solin’in annesi tahliye edilmiş. Kadir İnanır dobra konuşmuş. Her şey fazla iyi gitmiyor mu? Gitsin tabii de alışık değiliz!
Fırat Dicle: Gerçekleri görüyor ve yüksek sesle haykırıyor.
Hewii: Sanatçılar hep medya gözüyle baktılar Kürt halkına. Kadir İnanır’ın hassasiyetini diğer sanatçılardan da bekliyoruz..
Markar: Kadir İnanır’ın bu kadar donanımlı ve duyarlı olduğunu bu röportajla öğrendim.
Gılgameş: Kürtlerin devlet makamlarında görev alması, Kürtlerin sinemalarda aşağılayıcı pozisyonda gösterilmesi, PKK ’nın tanımı, söyleşinin en önemli kısımları.
Neşat Olağan: Ezgi Başaran’ı, Kadir İnanır’ın içindeki Yılmaz Güney karakterini (siyasal sanatçı ruhunu) açığa çıkardığı için kutluyorum.
RED53: Evelemeden gevelemeden anlatmış durumu.
Tinaztepe: YETER ULEN..! Bravo Sn. İnanir. Bu milletin yüreğinde boşuna yer etmemişsin.
2122791940@TTNET: Bir sanatçının duyarlılığı, bir siyasetçinin duyarlılığından çok daha sonuç alıcı.
Fidel Çınar: Son yıllarda Kürt sorunu ve demokratikleşme açısından en ufuk açıcı söyleşi.
Momentum: Yorumları okudum da yeni mi keşfettiniz onu?
Doğan Kopal: Anladım ki halen beraber yaşamayı onarabiliriz.
Dagida: Tatar Ramazan gerçekmiş meğer...
Karabalık: Dinle anne, bu kez barıştan bahsediyorlar.

 


  http://www.radikal.com.tr/112097411209745

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Günaydınlar olsun efendim.. - evetisyan06

  Ahmet Kaya'yı yeni mi keşfetmiş Kadir Bey? Ahmet Kaya saldırıya uğrayıp kovulurken neredeymiş? O kadar delikanlıymış, hak hakikat aşığıymış da neden Erbakan Kürt meselesine el atmak istediğinde onun yanında değil de askerlerin yanında yer almış? Neden çıkıp bir 10 sene önce söylememiş bunları? Yeni mi farketmiş Kürtlere haksızlık yapıldığını? Buna el üstünden kurban kesmek derler, köylü uyanıklığı derler; birisi bir işi yapar sen de yanaşır iki cümleyle kendini gösterirsin! Almanya savaşta yenilir savaş bitrken İnönü Almanya2ya savaş ilan eder; halbuki başta Hitler misali milli şef olmak isteyen, faşist İtalya'yı taklit eden o değildir. Kadir İnanır'ın hali de aynen bu; zamanında askerle, Kemalistlerle beraberdi şimdi Kürtçü olacağı gelmiş.. Yerseniz..

  Pablo Neruda - panoramame100

  her ülkenin bi Pablo Nerudası bi nazım hikmeti bi ronaldosu var. bunlarda olmasa vay ezilenlerin haline... Yaşasın Kadir abi...

  Bir Halkin duygularina tercuman olmak - Devrim12_Yildirim

  Mutluyum.Hani ölsemde gözüm açik gitmez derler ya iste öyle bir duygu.Halkim çok büyük birseyi basardi.Yillarca evletlarini yitirmelerine,iskenceden,dayaktan,katliyamdan gecirilmelerine ragmen hep ayni seyi haykirdi.Barisin ve kardesligin sesini yükselti.Edi Bese dedi,Dayak yedi.Es reicht dedi gaz yedi.Artik yeter dedi,tutuklandi ama inadina Biji Asiti,yasasin Baris ve kardeslik dedi ve nihayet sesini duyurdu.Hiç ummadigim bir insandan,aslinda yaptigi eserlerle bende hayranlik uyandiran bir insan;Kadir inanir dan gözlerime inanamadigim aciklamalar geldi.hemde öyle lafi gevelemeden,Erkek gibi. Bu halkin duyulmayan çigligini dillendirdi.Büyüksün ve büyüklügünü bir kez daha gösterdin bizlere.Umarim kendisine solcuyum,Aydinim diyen digerleride okumustur bu röportaji ve biraz olsun utanmislardir.Tek bir sitemim olacak Kadir Bey e,neden konusmak íçin bu kadar beklediniz???sizden ve diger tüm duyarli insanlardan ricam;Artik susmayin,yükseltin çigliginizi ve bitirelim bu savasi.Sarilalim bir birimize. Kansiz,kavgasiz,baris dolu bir Dünyada ,semalarinda top ve havan mermilerinin degil,Beyaz baris güvercinlerinin özgürce uçustugu bir ülkede Kucaklasmak dilegiyle.

  ... - pierre woodman

  Vay be! Yıllardır RTE kabadayılığından, Kasımpaşalılığında, hitabet sanatı öfkesinden şikayet edenler Tatar Ramazan gelse de, kodu mu oturtsa beklentisine girmişler. Vay benim yalnız ve güzel ülkemin haline. Zaten hiç, hak, hukuk, adalet, yasa, kanun olmasın, uygulanmasın, o yazılı şeyler uygulamada da yapılmasın. Kah RTE gelsin, kodu mu oturtsun, kah Tatar Ramazan gelip kodu mu oturtsun.

  bravo - mohikan123

  bu ülkede gerçekten tatar ramazanlara ihtiyaç var.