Tatbikat kazası korkuttu

Afyon'a bağlı Dinar Belediye İtfaiye Müdürlüğü'nün düzenlediği tatbikatta yüksekte mahsur kalan kişiyi kurtarma senaryosunda 'şişme yastık' olmadığı için itfaiye merdiveninden branda üzerine atlayan itfaiye eri yaralandı.

AFYON - Afyon'a bağlı Dinar Belediye İtfaiye Müdürlüğü'nün düzenlediği tatbikatta yüksekte mahsur kalan kişiyi kurtarma senaryosunda 'şişme yastık' olmadığı için itfaiye merdiveninden branda üzerine atlayan itfaiye eri yaralandı.
Şehir Stadyumu'nda yapılan tatbikatta 'yüksekte mahsur kalmış kişilerin kurtarılması' senaryosunda, şişme yastık olmadığı için branda kullanıldı. Senaryoya göre itfaiye merdiveninden branda üzerine atlayan itfaiye eri Yahya Demirtaş yaralandı. Dinar Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Demirtaş'ın belinin incindiği belirlendi. Dinar Belediye Başkanı Mustafa Tarlacı, belirlenen eksikliklerin giderilmesinin ardından yine tatbikat yapılacağını söyledi. Tarlacı, personelin daha iyi yetiştirileceğini ve malzeme eksiklerinin giderileceğini de belirtti.