Tatil beldesini domuzlar bastı!

Tatil beldesini domuzlar bastı!
Tatil beldesini domuzlar bastı!
Balıkesir'in Erdek İlçesi'nde, ormanlık alanda yiyecek bulamayan domuzlar, kent merkezine inip, devirdikleri çöp kutularındaki yiyecekler ile karınlarını doyurmaya çalışıyor.

RADİKAL - Özellikle yaz aylarında, deniz, kum ve güneşi ile tatilcilerin ilgi odağı olan Balıkesir'in Erdek İlçesi'ne bağlı Narlı Mahallesi'ne geceleri gelen domuzlar karınlarını doyurmak için çöp kutularını devirip yiyecek arıyor. Büyük ve yavrulardan oluşan domuz sürüleri mahalle sakinlerinin korkmasına neden oluyor. Yetkilileri bu konuda önlem almaya çağıran Narlı Mahallesi halkı, hayvanların insanlara zarar vermesinden endişe ediyoruz. Şikayetimizi dile getirdik ama ilgilenen olmadı. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi. (Taygun ERTAN/ERDEK/DHA)


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  http://www.radikal.com.tr/142419614241961

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İnsanlar domuzların yaşadığı yeri bastı - user1129827

  Yaşam alanı işgal edikldiği için Boğaz?ı yüzerek geçen domuzları ne çabuk unuttunuz! Tatil beldesini domuzlar değil domuzların yaşam alanını insanlar basmış belli ki. Hayvanları sadece tehdit-tehlike unsuru olarak gösteren bu tür haberlerinizden gına geldi. Mesela ayıların ihaleye çıkarılmasını, Türkiye?nin hızla yokolan yaban hayatının paralı avcılara Orman-Su İşleri eliyle peşkeş çekilmesini daha sık haber yapsanız bunun domuzlara da insanlara da faydası olur kanısındayım.