Tatil bitti, yol çilesi yeniden başladı

Bayram tatili kar, fırtına ve yol sıkıntısıyla sona eriyor. Bayram ve yılbaşını İstanbul dışında geçirmek isteyenlerin yola koyulmasıyla, geçen cuma başlayan ve cumartesi günü doruğa çıkan trafik yoğunluğunun bugün yeniden yaşanması bekleniyor.

İZMİT - Bayram tatili kar, fırtına ve yol sıkıntısıyla sona eriyor. Bayram ve yılbaşını İstanbul dışında geçirmek isteyenlerin yola koyulmasıyla, geçen cuma başlayan ve cumartesi günü doruğa çıkan trafik yoğunluğunun bugün yeniden yaşanması bekleniyor. TEM gişelerinden geçişler, bugün saat 24.00'e kadar ücretsiz.
Bayram tatillerinin başlangıç ve son günlerinde trafik yoğunluğu en fazla İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli geçişinde yaşanıyor. Bolu Dağı'ndan inildikten sonra TEM'e giriş noktası olan Düzce Kaynaşlı gişelerinden başlayan yoğunluk, Kocaeli sınırlarını geçip İstanbul Çamlıca gişelerine kadar sürüyor.
Trafik Müdürlüğü'nün önerileri
Özellikle Yalova Topçular Feribot İskelesi ile D-130 karayolunun Yalova-İzmit ve İzmit-Çamlıca arasında yoğunluk yaşanması bekleniyor. Kocaeli Trafik Müdürlüğü yetkilileri, İzmir ve Bursa yönünden gelecek olan sürücülerin feribotu tercih etmelerini, sıra beklemek istemeyenlerinse D-130 Karayolu üzerinden Karamürsel ve Gölcük'ü geçtikten sonra İzmit'te kent içine girmemelerini, Kandıra turnikelerinden TEM'e geçmelerini öneriyor. Sürücülerin bu geçiş güzergâhında özellikle Karamürsel-
Gölcük arasındaki Gonca rampasında, İzmit geçişindeki Bekirpaşa ve Gültepe rampalarıyla tünel ve viyadüklerde, Dilovası rampasında
daha dikkatli olmaları istendi.