Tatil eğlencesi ölümle bitti

Bursa'nın Gemlik ilçesinde zeytin bahçesindeki barakada kalan üç lise öğrencisi, yanarak can verdi. Yangına, gençlerin söndürmedikleri mumun neden olduğu öğrenildi.
Haber: FARUK DAĞDELEN / Arşivi
ERKİN PEÇENEK / Arşivi

BURSA - Bursa'nın Gemlik ilçesinde zeytin bahçesindeki barakada kalan üç lise öğrencisi, yanarak can verdi. Yangına, gençlerin söndürmedikleri mumun neden olduğu öğrenildi.
Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Sertaç Demir, Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Kenan Sakar ve Gemlik Lisesi öğrencisi 14 yaşındaki Celil Tura sömestr tatili nedeniyle zeytin bahçesindeki barakada kalmak için ailelerinden izin aldı. Üç arkadaş önceki akşam Manastır mevkiindeki Samanyolu Sitesi'nin yanında bulunan zeytinlik alandaki barakaya gitti.
Gece boyunca eğlenen üç arkadaş saat 06.00 sıralarında uykuya daldı. Öğrencilerin aydınlanmak için yakıp masanın üzerine koydukları mum öğleye doğru eriyerek biterken gazete kâğıdını tutuşturdu. Ahşap baraka bir anda alevler içinde kaldı. Derin uykuda olan Demir, Sakar ve Tura yanarak can verdi. Tamamen yanan kulübede kömür haline dönüşen cesetler otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
'Alkol almadık'
Polis, olay gecesi üç arkadaş ile birlikte bir süre sohbet ettikten sonra barakadan ayrılan okuldan arkadaşları Ceyhan Türe'nin de ifadesini aldı. Gece geç saatlere kadar birlikte sohbet ettiklerini, alkol almadıklarını söyleyen Ceyhan Türe, "Birlikte konuştuk, geç saatlere kadar eğlendik. Ben sabaha karşı eve gittim. Benim de orada kalmamı istediler. Ancak ailemin haberi olmadığı için ben kalmadım. Daha sonra yangını öğrendim" dedi. Olayla ilgili soruşturmaya Gemlik Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Çocuklarının ölüm haberini duyan öğrencilerin aileleri sinir krizi geçirdi. Üç arkadaşın zaman zaman barakada kaldıkları öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7368297368290

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.