Tatil yapana deprem yok!

Pazartesi akşamı başlayan ve son 60 saat içinde en büyüğü 5.4 olarak tespit edilen 550'yi aşkın sarsıntının meydana geldiği Gökova çevresinde deprem fırtınası devam ediyor.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Pazartesi akşamı başlayan ve son 60 saat içinde en büyüğü 5.4 olarak tespit edilen 550'yi aşkın sarsıntının meydana geldiği Gökova çevresinde deprem fırtınası devam ediyor. Bölgenin gözde turizm merkezi Bodrum'da ise eğlence hız kesmedi. İlçenin yerlileri geceleri dışarda geçirirken, tatilciler eğlence mekânlarını tıklım tıklım dolduruyor.
Son olarak dün saat 10.13'te merkez üssü Güvercinlik olan 4.2 büyüklüğünde deprem oldu. Muğla ve Datça, Marmaris, Yatağan, Milas, Bodrum ilçelerinde hissedilen sarsıntılar, özellikle depremlerin merkez üssü Gökova Körfezi'ne yakınlığı nedeniyle Bodrum'da etkili oldu.
Yerli halk bir gece önce olduğu gibi dün gece de sahillerdeki şezlongların ve minderlerin üzerinde sabahladı. Ancak, yerel yöneticiler ve turizmcilerin uyarıları turistleri rahatlatınca, Bodrum gecelerinde eğlence sabahın erken saatlerine kadar bütün hızıyla devam etti.
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı ve Bodrum Otelciler ve Turistik
İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Orhan Kavala depremler nedeniyle turizmde büyük bir sıkıntı yaşanmadığını söyledi. Kavala, "Oteller ve tatil köylerinde boşalan oda ve rezervasyon iptalleri söz konusu değil. Yerli ve yabancı turistleri, belediye ve turizmciler olarak uzmanlardan aldığımız bilgilerle doğru biçimde bilgilendiriyoruz" diye konuştu.