Tatil yolu 'kara nokta' dolu!

Yaz tatilinde İzmir yönüne gideceklerin çok dikkatli olması gereken 'kara noktalar' açıklandı. Çeşme, Selçuk, Seferihisar, Gümüldür, Foça gibi tatil beldelerine yönelik trafiği göz önünde bulunduran İzmir Emniyet Müdürlüğü de trafikle ilgili bazı önlemler aldı.
Haber: ALİ ÖZKAYA / Arşivi

İZMİR - Yaz tatilinde İzmir yönüne gideceklerin çok dikkatli olması gereken 'kara noktalar' açıklandı. Çeşme, Selçuk, Seferihisar, Gümüldür, Foça gibi tatil beldelerine yönelik trafiği göz önünde bulunduran İzmir Emniyet Müdürlüğü de trafikle ilgili bazı önlemler aldı.
İzmir Emniyeti'nin yaptığı çalışmaya göre 'kara nokta' diye tabir edilen noktalar şöyle: İzmir-Ankara Karayolu'nun Belkahve çıkışı 6'ncı kilometresindeki Ambarlar Kavşağı, İzmir-Manisa Karayolu'nun 9'uncu kilometresindeki Sabuncubeli çıkışı Maden Tetkik Arama civarı, İzmir-Çanakkale Karayolu'nun 52'nci kilometresindeki Koyundere Kavşağı ve aynı karayolunun 100'üncü kilometresindeki Bergama Kavşağı. Şehir içinde de Yeşildere Caddesi Mehmetçik Parkı önü, Çiğli Kipa Kavşağı, Manas Bulvarı Tekel Kavşağı, Halide Edip Adıvar Caddesi Kirazoğlu Işıklı Kavşağı, 57'nci Topçu Tugayı Kavşağı ve Yeşillik Caddesi İkinci Dönerli Kavşağı'nın kaza riski açısından tehlikeli olduğu belirtildi. Aşırı hızın 'hız körlüğü'ne yol açtığını hatırlatan yetkililer, "50 kilometre hızla meydana gelen bir çarpışma sırasında 25 kiloluk bir çocuk bin, 75 kiloluk bir kişi 2 bin 250 kilo ağırlığa ulaşır" uyarısında bulundu.