Tatil yolunda trafik faciası: Yedi kişi öldü

Tatil yolunda trafik faciası: Yedi kişi öldü
Tatil yolunda trafik faciası: Yedi kişi öldü

Tatil için Almanya?dan memleketlerine giden Türk aileyi taşıyan minibüs Kapıkule?ye 15 kilometre kala kaza yaptı. Minübüsteki yedi kişi hayatını kaybetti. FOTOĞRAF: AFP

SİVİLENGRAD - Yaz tatillerini geçirmek için Almanya’nın Braunschweig kentinden yola çıkan yedi kişilik Türk ailenin içinde bulunduğu minibüs, hatalı sollama yapınca karşı yönden gelen Sırbistan plakalı yolcu otobüsü ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada yedi kişi öldü, dört kişi yaralandı. Kaza ardından torbalara konulan cesetler Filibe’deki Türk Konsolosluğu’ndaki yetkililerin gelmesi için öğle saatlerine kadar yol kenarında bekletildi.
Kaza, önceki gün saat 06.15 sıralarında Türkiye sınırına 15 kilometre uzaklıkta bulunan Lübimets-Sivilengrad arasındaki D-80 karayolunda meydana geldi. Almanya’nın Braunschweig kentinden yola çıkan Türk sürücü ‘Volkswagen Transporter’ marka minibüs ile hatalı sollama yapınca karşı yönden gelen Zoran İsakoviç yönetimindeki yolcu otobüsüne çarptı. Kazanın ardından etrafından dönmeye başlayan minibüs bu sefer de arkadan gelen bir başka Türk ailenin içinde bulunduğu otomobile çarptı. Kaza sonrası hurda yığınına dönen minibüsteki biri çocuk yedi kişi öldü. Ağır yaralanan otobüsün sürücüsü ile diğer otomobilde bulunan ve hafif yaralanan üç kişi Haskova’daki hastanelere kaldırıldı.
Konsolosluktan gelen yok
Kazanın ardından olay yerine gelen Bulgar polisi ve itfaiye ekipleri yedi kazazedenin bedenini ceset torbalarına koydu Filibe’deki Türk Konsolosluğu’ndaki görevlilerin gelmesi beklendi. Kazanın ardından yaklaşık sekiz saat geçmesine rağmen gelen görevli olmadı. Bu nedenden dolayı yol trafiğe açılamadı ve cesetler olay yerinden kaldırılamadı. (dha)