Tatilciler çile çekecek

Bayram tatiline çıkanlar kar ve poyraz yüzünden hem karada hem de denizde zor anlar yaşıyor. Kötü hava sürecek.

BOLU/ÇANAKKALE/ANTALYA - Sis, yerini kar ve poyraza bıraktı. Kar nedeniyle karayollarında, poyraz nedeniyle denizde ulaşım aksadı. Kurban Bayramı ve sömestr tatiline çıkan tatilciler da, aksamadan nasibini aldı.
Önleme rağmen kazalar

 • Kurban Bayramı ve sömestr tatiline çıkanlar, Bolu Dağı'nda etkili kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Önceki gece tatilciler, özellikle Abant Kavşağı'nda uzun kuyruklar oluşturdu. Trafik kontrollü akıtıldığı halde, kar ve sis nedeniyle biri zincirleme sekiz trafik kazasında 27 kişi yaralandı. Dün ise Karayolları yollardaki karı tamamen temizledi. Tatilciler dün rahat bir gün yaşadı.
 • Dün sabaha karşı Antalya'nın yüksek kesimlerinde başlayan kar, tipiye dönüşünce, sürücülerin hazırlıksız yakalanması sonucu yüzlerce araç yolda kaldı. Antalya-Burdur karayolu, Çubukbeli mevkisinde kalan araçlar yüzünden, bir süre iki yönde trafiğe kapandı.
  Korkuteli ilçesinde de kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. Antalya-Korkuteli yolu ve bölgedeki köy yolları kapandı. İlçe elektriksiz kaldı, telefon kesildi. Antalya şehir merkezinde su birikintileri nedeniyle araç trafiği kilitlendi.
  Denizde de sıkıntı var
 • Ege Denizi'nde hızı 70 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle, Gökçeada-Kabatepe ile Bozcaada-Geyikli, Gelibolu-Lapseki araba vapuru seferlerinde sık sık aksamalar yaşanıyor. Bandırma-İstanbul arasında dün saat 14.30'da yapılması gereken hızlı feribot seferi, zaman zaman saatte 90 kilometreye ulaşan şiddetli fırtına nedeniyle iptal edildi.
 • İstanbul Balat'ta denize düşen otomobilde Uğur Yarayıcı ile Mehmet Çınar adlı vatandaşlar boğularak öldü.
  Yağmur kazası perişen etti
 • Bilecik'te yağmurda kayganlaşan yolda kontrolden çıkan TIR, karşı yönden gelen otobüse çarptı. Üç kişinin yaralandığı kaza nedeniyle iki saat trafiğe kapanan yolun her iki yönünde uzun araç kuyruğu oluştu, yüzlerce sürücü ve yolcu soğukta perişan oldu.
  (dha, aa)


  • http://www.radikal.com.tr/7349997349990

   YORUMLAR

   Bu habere henüz yorum yazılmamış.