Tatilciler yolda çile çekiyor

Tatil için yola çıkanlar yine çile çekti. TEM otoyolunun Kaynaşlı ve Abant turnikeleriyle D-100 karayolunun Abant kavşağında önceki gece başlayan yoğunluk, dün sabah saatlerinde de devam etti.

BOLU - Tatil için yola çıkanlar yine çile çekti. TEM otoyolunun Kaynaşlı ve Abant turnikeleriyle D-100 karayolunun Abant kavşağında önceki gece başlayan yoğunluk, dün sabah saatlerinde de devam etti. Bir OGS ve dört paralı gişenin açık bulunduğu Kaynaşlı gişelerinde uzun kuyruklar oluştu. Araç yoğunluğu Bolu Dağı'nın Ankara yönünde de yaşandı.
D-100 karayolunun Abant kavşağında da uzun kuyruklar vardı. Karayolları ekipleri, araç kuyruğu oluşmasını önlemek için biletleri sürücülere elden verdi. Bolu Dağı Bölge Trafik İstasyonu yetkilileri ise, beklenenin üzerinde bir araç yoğunluğu yaşandığını söyledi.
İstanbul'dan İzmir ve Bursa' ya giden araç sürücüleri feribotu tercih edince, Eskihisar' daki feribot iskelesi önünde bir km.'lik kuyruklar oluştu. Denizcilik İşletmesi yetkilileri, feribot sayısının artırıldığını, normalde karşılıklı 6-7 feribot çalışırken dün 12 feribotun sefer yaptığını söyledi.
Tatili nedeniyle Atatürk Havalimanı da yoğundu. Dış Hatlar Terminali'nde yolcu ile iniş-kalkış yapan yolcu sayılarında yüzde 15-20 dolayında artış görüldü. Önceki gün 636 uçağın iniş-kalkış yaptığı Dış Hatlar Terminali'nde, 23 bin 849 kişi yurtdışına çıkarken, 17 bin 326 kişi de Türkiye'ye giriş yaptı.
(dha, aa)