Tatilde engel tanımayanlar

Engelliler için Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Park Panaroma Oteli'nde eşikler kaldırıldı, gerekli yerlere rampalar inşa edildi.

MUĞLA - Engelliler için Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Park Panaroma Oteli'nde eşikler kaldırıldı, gerekli yerlere rampalar inşa edildi.
Odalarda yatak başlarına ve özel hazırlanmış banyolara basıldığında resepsiyondan oda numarasının göründüğü acil çağrı butonları yerleştirildi. Katlara çıkan iki asansör, 3'er tekerlekli sandalyeliyi taşıyacak hale getirildi. Tuvaletler engellilerin kullanabileceği şekilde yenilendi. Otelin havuzuna "havuz asansörü" takıldı. Bina üzerindeki çalışmalar bittikten sonra otele gelecek engellilerin ulaşımı da düşünülerek Dalaman havalimanından transferin sağlanması için özel tasarımlı, 10 tekerlekli sandalye, dokuz da normal koltuk kapasiteli asansörlü otobüs ve özel tasarımlı iki minibüs hizmete sunuldu.
Türkiye Engelliler Merkezi (Access Centres Turkey) adı verilen otelin Genel Müdürü Özkan Karaer, "Engellilere yönelik, tatil amaçlı Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ise üçüncü otelini Marmaris İçmeler'de hizmete açtık. Alanında Avrupa'nın en büyüğü olan tesisimizde engellilere ve ülke turizmimize en iyi şekilde hizmet etmeyi amaçlıyoruz" dedi.