Tatile niyet kavgaya kısmet...

Tatile niyet kavgaya kısmet...
Tatile niyet kavgaya kısmet...
Tatil için Antalya'nın Kemer İlçesi'ne gelen tatilciler, rezervasyon yaptırdıkları otelin internette fotoğraflarını gördükleri otel olmadığını iddia etti. Tepki gösteren tatilcilerle, otel görevlileri tartıştı. Jandarma olası bir olaya karşı önlem alırken, tatilcilerin bir kısmı parasını alarak otelden ayrıldı.

ANTALYA - Ramazan Bayramı tatilini geçirmek için, internetten rezervasyon yaptırarak İstanbul , İzmir, Eskişehir ve Ankara ’dan Çamyuva Beldesi’ne gelen tatilcilerin hevesleri kursaklarında kaldı. 30’a yakın tatilci, konaklamak istedikleri otele sabah 07.00 sıralarında geldi. Ancak internette fotoğraflarını görerek rezervasyon yaptıkları otel ile geldikleri otelin aynı olmadığını gören tatilciler, şaşkına döndü. Karşılarında muhatap da bulamayan tatilciler, resepsiyon görevlisinden mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Sonuç alamayan tatilcilerle otel personeli arasında zaman zaman gergin dakikalar yaşandı. Çamyuva Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri olası bir olaya karşı otelin kapısında bekledi. Yaşanan uzun tartışmaların ardından rezervasyonlarını iptal eden bazı tatilciler parasını alarak otelden ayrıldı. Otel yönetimi, rezervaslarını iptal eden diğer tatilcilere ise bayramdan sonra ödeme yapılacağını söyledi. Bunun üzerine otelden ayrılan tatilciler, ilçedeki başka otellere yerleşti.


’İNTERNETTEKİ FOTOĞRAFLARLA ALAKASI YOK’


Eskişehir’den gelen tatilci Şükran Kahramaner, internet üzerinden bir tur firması aracılılığıyla 5 yıldızlı hizmet satın aldıklarını, ancak gördükleri durum karşısında şoka uğradıklarını söyledi. Kahramaner, internette 5 yıldızlı otel fotoğrafları olduğunu ancak karşılarında ise 2 yıldızlı bir otel durduğunu ifade etti.

Eskişehirli tatilcilerden Re’Sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner de sorunu bildirmek için Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü aradıklarını ancak kimseye ulaşamadıklarını söyledi.


’GÜYA HUZUR BULMAYA GELDİK’

İstanbul’dan eşi ve çocukları ile gelen Engin Karataş ise insanların tatil için biriktirdiği parayla mağdur olduğunu vurguladı. Karataş, "Bazı arkadaşlarımızın başka izin şansı yok. 3 günü sorundan, sıkıntıdan uzak geçirmek için tatile geldik. Bu zamanda böyle bir uygulama nerede görülmüş? Otelin durumu içler acısı, bizim durumumuz daha da içler acısı. Güya huzur bulmaya geldik" diye konuştu. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/114537711453772

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  denetim yeterli değil - demlicay2011

  ayrıca her hotel sahibi bu ülkenin kralı gibi mafya benziyorlar silahları hiç eksik olmaz cebinden bu ne biçim düzen böyle. memlekete parsel parsel yayılmışlar zamanında şimdi kök söktürüyorlar fahiş fiyatlarlar nasılsa alman turist var. 4 bir tarafı cennet yerlinin lafı mı olur. parası olan konuşur bu memlekette.

  NEDEN YALANDA YASAMAYI VE YALAN SOYLEMEYI SEVIYORUZ? - Equalizer001

  Herkesin biribirine yalan soyledigi bir ulkede, iki yildizli otel oldugu halde 4 yildizli otelden caldiklari resimleri internete koyarak musterilerini dolandirmalarina sasmamak gerek. Etrafinizda olan bitenlere, seyrettiginiz dizilere analiz gozu ile bir bakin; cocuklarin ana-babaya, ana-babanin cocuga, kadinin erkege, erkegin kadina, sevgililerin biribirlerine, bankalarin musterilerine, gazetelerin okuyucularina, ogretmenlerin ogrencilerine, politikacilarin secmenlerine, polislerin amirlerine yalan soylediklerini gorurusunuz. Yalan soylemeyi ve yalanda yasamayi neden bu kadar seviyoruz? Kendimize cok guvendigimizden mi, kendimizi karsimizdakinden daha akilli zanettigimizden mi, yalanimizin yakalanmiyacagina emin oldugumuzdan mi, veya baskalarini aldattigimizda kedimize olan guvenimizin arttigindan dolayi duydugumuz mutluluktan dolayi mi bilemiyecegim. Bu konuda genis bir arastirma yapmadan kesin sonuca ulasmak imkansiz gibi gorunuyor. Haydi bakalim, genc Universiteliler is basina! Toplum olarak neden bu kadar cok yalan soyledigimizin sebeplerini arastirin. ?Yalancının cezası, kendisine inanılmaması değil, onun kimseye inanmamasıdır.? _ George Bernard Shaw