Tatilya önüne bomba: Bir ölü

Beylikdüzü'nde, Tatilya Eğlence Merkezi'nin yanındaki bir çöp konteynırına bırakılan bombanın patlaması sonucu bir kişi öldü, 10 kişi de yaralandı.

İSTANBUL - Beylikdüzü'nde, Tatilya Eğlence Merkezi'nin yanındaki bir çöp konteynırına bırakılan bombanın patlaması sonucu bir kişi öldü, 10 kişi de yaralandı.
Tatilya Eğlence Merkezi'nin yanında bulunan üstgeçitin altındaki çöp konteynırına dün saat 18.00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce bomba bırakıldı. Bomba, yaya trafiğinin yoğun olduğu bir sırada büyük bir gürültüyle patladı. Olay yerinden geçen ve otobüs durağında bekleyen vatandaşlar, vücutlarına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralandı. Patlamada hafif yaralanan Berkay Doğan, Candemir Apaydın ve Aslan Çağlayan, Özel Büyükçekmece Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer yaralılar Gülay Tan, Gülay Güz, Mustafa Sayar ile Tanju Şirin ve babası Mecit Şirin ise Avcılar Hospital'da tedavi altına alındı. Yaralılardan 45 yaşındaki Mustafa Sayar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Özel Avcılar Anadolu Hastanesi'ne kaldırılan Ömer Akçura ameliyata alınırken, sırtına ve bacağına yaklaşık 30 adet şarapnel isabet eden Faruk Arslan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Büşra Oto'nun tedavisi de Özel Avcılar Anadolu Hastanesi'nde sürüyor.
Vali: A-4 tipi patlayıcı
Patlama olay yeri yakınındaki bir otomobilde de hasara neden oldu. Jandarma ve polis olay yerinde inceleme yaptı. Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'la birlikte Avcılar Hospital'daki yaralıları ziyaret eden Vali Muammer Güler, bombayla ilgili "Parça tesirli A-4 tipi bomba ihtimali var, cep telefonu düzenekli" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7636117636110

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.