Tatlı Küçük Yalancılar 5. Bölümde Neler Olacak?

Tatlı Küçük Yalancılar 5. Bölümde Neler Olacak?
Tatlı Küçük Yalancılar 5. Bölümde Neler Olacak?
Star Tv'nin sevilen dizilerinden Tatlı Küçük Yalancılar 5.bölümüyle bugün ekranda. Toprak'ın Selin'in ailesine ait evden çıkarken yakalanması, Selin'i zan altında bırakır. Selin'in annesi Vildan ise Toprak'ın avukatlığını üstlenir. Özgürlüğü bir mucize olan Toprak kurtulabilecek mi?

Elif Asuman’ın senaryosunu yazdığı, Cem Karcı’nın yönetmenliğini yaptığı ve Pretty Little Liars dizisinin bir uyarlaması olan Türk televizyon dizide, Dilan Çiçek Deniz, Büşra Develi, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Şükrü Özyıldız başrolleri paylaşıyor.

Dizi beş yakın arkadaş olan Açelya, Selin, Aslı, Hande ve Ebru hep beraber film izlemek için Selin'in yazlık evinde toplanmalarıyla başlar. Ancak Açelya, tek bir iz bile bırakmadan ortadan kaybolur. Geriye kalan 4 kız arkadaş, "A" adlı anonimden mesajlar almaya başlarlar. İlk başta "A"nın Açelya olduğundan şüphelenmekteydiler. Fakat sonra söyledikleri her önemli şeyden sonra mesaj aldıklarını anlayarak telefonlarda bir olduğunu anlamışlardır.

OYUNCULAR

Bensu Soral- Aslı

Bursa'da bulunan İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören Bennu Soral, Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'de grafik üzerine öğrenim görmeye devam ediyor.Ablası Hande Soral'ın da desteğiyle oyunculuğa başlayan güzel oyuncu İlk defa Yol Ayrımı dizisi ile televizyon ekranlarına çıktı. Vicdan dizisinin oyuncu kadrosunda yer aldı. Daha sonra Boynu Bükükler isimli gençlik komedisi dizisinde ana karakterlerin biri olan Miray karakterini canlandırdı. Günümüzde Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde oyunculuk yapmaya devam ediyor.

Şükrü Özyıldız-Eren

Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir.  Annesi Rodos göçmeni, babası ise Karadenizlidir. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da  Erasmusla Portekiz’e gitmiştir. Yurtdışında oyunculukla ilgili bir  workshopa katılan genç oyuncu bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir.

Birçok  tiyatro oyununda, reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür. 2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan  “Benim Hâlâ Umudum Var” dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise  2013 yılında da ilk sinema filmi “Neva” da başrol oynamıştır. Şükrü Özyıldız; halen oyunculuk eğitimlerine devam ederken bir yandan da davul ve perküsyon kullanmakta suan ustalaşıyor. Şuanda star tvde yayınlanan Şeref Meselesi adlı dizide Emir karakterini canlandırıyor.

Büşra Develi- Selin

İlköğrenimin ardından ailesiyle birlikte Antalya'ya taşınmış, orta öğrenim ve lise eğitimini Antalya'da tamamlayan oyuncu, daha sonra hedefleri doğrultusunda tiyatro ve oyunculuk üzerine eğitim almak için İstanbul'a taşınmış; üniversite ve yetenek sınavlarından başarıyla geçerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tiyatro bölümünde okumaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda 19 yaşında model olarak podyumlarda yer almaya başladı. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Selin karakterini can veriyor.

Dilan Çiçek Deniz- Ebru

Miss Turkey 2014 ikincisi Dilan Çiçek Deniz, dizide ebru karakterini canlandırıyor.

Hande Melisa Şenolsun- Hande

İzmir doğumlu olan genç oyuncu 19 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarı Tiyatro bölümünü tamamlayan Şenolsun, dizide hande karakterini canlandırmaktadır.

Beste Kökdemir-Açelya

Sinop'ta doğup, büyüyen ve İstanbul' a gitme hayali kuran Beste Kökdemir, Haliç Üniversitesi Moda Tasarımı bölümünü kazanıp, İstanbul'a gelmiş. Dans'ta yeteneği olduğunu belirten Beste Kökdemir, Çıplak Gerçek dizisindeki Hazal karakterini canlandırdı. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde açelya karakterini canlandırıyor.

4. bölümde neler olmuştu

Selin, hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan Toprak’tan, Açelya’nın kaybolduğu geceye dair yeni detaylar öğrenir. Toprak’ın anlattıkları gerçek midir yoksa yalan mı? Selin bu soruya, yüreğinden geçen cevabı verir ve Toprak’a inanmayı seçer. Ancak verdiği karar, kendisini de tehlikeye atmasına sebep olacaktır. 

Toprak’ın aleyhinde ortaya çıkan delil ve kayıplara karışmış olması, Eren’i de harekete geçirir.  A.’nın ördüğü ağ giderek daha ciddi bir boyut kazanmaktadır. Eren, Toprak’ı bulmaya çalışırken,  A’dan aldığı mesajla, öğrenmek istemeyeceği bir sırrın ortağı haline gelir. Kendisini sevimsiz bir ikilemin içinde bulur. Şimdi sadece Aslı’yla ilişkisi değil, okuldaki görevi de tehlikededir. Birilerini korumak ve işlerin daha kötü bir hal almasını engellemek için,  kendini zor duruma düşürmek ve yine Aslı’yı üzmek zorundadır. 

Selin, her yerde aranan Toprak’ı, ailesine ait yazlık evde saklarken, paylaştıkları sır ikisini birbirine yakınlaştırır. Selin, Toprak’ın masumiyetini ispatlamak istemektedir ve bu konuda tek başına hareket etmek zorundadır. Toprak’ın o geceyle ilgili hatırladığı bir ayrıntı, belki kurtuluşunu da getirecektir. Selin, o ayrıntıda bulduğu umudun peşine düşer ve bir ipucuna ulaşır. 

Açelya’nın portresinin parçalanması okulda büyük yankı bulur. Bunu kimin yaptığı soru işaretidir ve cevap, kimsenin ummadığı birinde saklıdır.