Tatlıses iki gazeteci dövdü

Şarkıcı İbrahim Tatlıses ve oğlu İdo, söyleşi yapma amacı taşıyan Kanal D muhabiriyle kameramanını dövdü. Tatlıses kamerayı kırdı, kaseti de aldı.

MUĞLA - Hayranlarının 'imparator' lakabını taktığı türkücü İbrahim Talıses'in ismi yine bir dayak olayıyla gündemde. İstanbul milletvekili adayı olup seçilemeyen Tatlıses'in son vukuatı Bodrum'da meydana geldi. Tatlıses kendisiyle röportaj yapmak isteyen Kanal D muhabiri ile kameramanını dövdü.
7 Eylül 2000 tarihinde gazetelerde 'Tatlıses gazeteci dövdü' başlığı kullanılmıştı. 7 Aralık 2003'teyse Tatlıses'in gazeteci Yaşar Çakmak'ı ölümle tehdit ettiği ve adamlarıyla Milliyet gazetesini bastığı iddia edilmişti. Tatlıses 21 Aralık 2000'de dönemin Show TV Genel Yayın Yönetmeni Reha Muhtar'ı tehdit ettiği gerekçesiyle savcılığa ifade verdi.
Tatlıses sadece gazetecilere değil beraber olduğu kadınlara uyguladığı şiddetle de haberlere konu oldu. 9 Ağustos 1984'te Perihan Savaş'ı yedi saat döven türkücü İbrahim Tatlıses'in gözaltına alındığı yazıyordu. Esas adı Onur Çakmak olan Asena, 22 Mart 2005'te yaptığı açıklamada "2000 Temmuz'unda dayaktan sonra beni kanlar içinde hastaneye baygın taşıdılar" diyordu.
'Küfür etmeye başladı'
Tatlıses önceki gün de Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahneye çıktı. Kanal D muhabirleri Deniz Altuntaş ile kameraman Lokman Akdeniz, Sanatevi Restoran'da oğlu İdo ve arkadaşlarıyla gelen Tatlıses'le röpartaj yapmak istedi. Altuntaş başına gelenleri şöyle anlattı: "Bizi görür görmez üzerimize yürüyüp ağza alınmayacak küfürler etti, oğlu İdo ile birlikte, tekme, tokat ve yumruklarla girişti. Daha sonra saldırıya adamları da karıştı. O sırada Tatlıses kameramızı alarak içindeki kaseti çıkardıktan sonra gasp etti, ardından kamerayı duvara vurarak kırdı."
Restoran işletmecilerinin araya girmesiyle ortalık yatıştı. Kameraman Akdeniz de isyandaydı: "Tatlıses kısa bir süre önce milletvekilliğine aday olmuştu, seçilseydi halkın haklarını, kanunları böyle saldırarak mı koruyacaktı?"
İki gazeteci Bodrum Jandarma Komutanlığı'na giderek sanatçı, oğlu İdo ve adamları hakkında şikâyetçi oldu, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tatlıses dün adliyeye giderek savcıya ifade verdi. Tatlıses Savcı Ömür Topaç'a ifade verirken, adliyedeki Akdeniz ve Altuntaş'a hakarete etmeyi sürdürdü. Bunun üzerine Savcı Topaç, "Tartışmaya devam ederseniz hepinizi tutuklatırım" dedi.
Tatlıses mahkemeden ayrılırken "Biz kimseye ne vurduk, ne kırdık, ne de kötü söz söyledik. Kamerayı kendileri kırmış olabilirler" dedi.
(Radikal, dha)