'Tatlıses şiddeti kliple eleştirsin'

AKP'den, şiddet ve kötü muameleye maruz kalan sanatçı ve mankenlerin Meclis'te dinlenmesine 'Olay magazinleşir' gerekçesiyle vize çıkmadı.
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK / Arşivi

ANKARA - AKP'den, şiddet ve kötü muameleye maruz kalan sanatçı ve mankenlerin Meclis'te dinlenmesine 'Olay magazinleşir' gerekçesiyle vize çıkmadı. Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu önceki gün yaptığı toplantıda, eş ya da erkek arkadaşlarından dayak yiyen ünlülerin dinlenip dinlenmemesi konusu tartışma yarattı. CHP'li Canan Arıtman, isim vermeden tecavüz olayıyla gündeme gelen Gamze Özçelik, sevgilisinden dayak yediğini açıklayan manken Deniz Akkaya, zamanaşımına uğrayan Adnan Oktar davasında görüntülerinin basına dağıtıldığını iddia eden Ebru Şimşek, saldırıya uğrayan dansöz Asena ile gazeteci Ayşenur Aslan'ın komisyonda dinlenmesini istedi.
'Bu erkekleri rezil edelim'
Komisyon başkanı AKP'li Fatma Şahin, bu öneriye "Biz burada ciddi bir çalışma yapıyoruz. Bu kişileri dinlersek olay magazinleşir" diyerek karşı çıktı. Arıtman ise "Şiddetle mücadele bunun yüksek sesle söylenmesiyle olur. Bu kadınlara şiddet uygulayan statüsü iyi olan erkekleri rezil etmek gerekir ki, rezil edilme endişesiyle şiddet uygulamaktan vazgeçsinler" dedi. Buna rağmen Arıtman AKP'li üyelerin hiçbirinden destek alamadı.
Toplantıda ayrıca TRT ve özel televizyon kanallarının temsilcileri dinlendi. Kanal D Ankara Temsilcisi Mehmet Akarca, şiddet konusunda birkaç dakikalık klip hazırlanmasını önerdi. Bunun üzerine Arıtman, "Bence siz karısına kafa atan Deniz Gökçe ile kadınları döven İbrahim Tatlıses'e bir pişmanlık klibi çekip onu gösterin. Bu kişiler 'Biz yaptık pişmanız, siz yapmayın, kendinizden güçsüz olanı dövmeyin' derse çok etkili olur" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7655477655470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.