Tatlıses'ten Kürt açılımına tam destek

Tatlıses'ten Kürt açılımına tam destek
Tatlıses'ten Kürt açılımına tam destek

Günay (solda), Tatlıses?in elini öpmesine müsade etmedi.

Haber: AHMAT ACAR / Arşivi

ANTALYA - Türkücü İbrahim Tatlıses, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da izlediği konserinde hükümetin Kürt açılımını desteklerken Başbakan Tayyip Erdoğan’a sahip çıkalım” çağırsı yaptı.
Tatlıses, bayramın ikinci günü Antalya’daki ‘Mardan Palace Otel’de Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un 550’ye yakın konuğuna özel konser verdi. Konseri izleyenler arasında Bakan Günay da vardı. Dört saate yakın sahnede kalan İbrahim Tatlıses, Kürtçe, Arapça ve Türkçe türküler söyledi. Tatlıses, sahnede yaptığı konuşmada siyasi mesajlar verdi:
“Türkiye Cumhuriyeti’nde siyaseten birbirimize çamur atmaktan başka bir şey bilmiyoruz. Şu anda Türkiye’nin en önemli noktası, terör. Bu terörü yok etmek için başbakanımız yola çıkıyor. Ona kimse sahip çıkmıyor. Var mı böyle bir şey? ‘30 senedir mücadele ediyoruz’ diyorlar, neyin mücadelesi? Bir 30 sene daha mücadele etsek, terör bitmez. Gelin Başbakan’a sahip çıkalım, yardımcı olalım, bu işi de bitirelim.”
Günay ise Tatlıses’e övgü yağdırdı: “Bu akşam Türkiye’nin iftihar ettiği birkaç efsaneyle yüz yüzeyiz. Bunlardan bir tanesi, Anadolu’nun içinden çıkmış gelmiş, Anadolu’nun gerçek sesi İbrahim Tatlıses. Bu akşam burada onun şarkıları ile dans ettiler, Kürtçe söyleyip, halay çektiler. Şimdi Arapça söyleyecek. İbrahim Tatlıses Türkiye’nin dünya sahnesine çıkardığı büyük bir iftihardır.”