Tavşanları köpeklere parçalattılar iddiası

Tavşanları köpeklere parçalattılar iddiası
Tavşanları köpeklere parçalattılar iddiası
Adana'da bir parktaki çay bahçesinde kafes içindeki 10 tavşanın, tel örgü kesilip, içeri sokulan köpeklere parçalatılarak öldürüldüğü iddia edildi.

ADANA - Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, 17 Mayıs gecesi merkez Çukurova İlçesi Toros Mahallesi’ndeki Doğalpark içinde bulunan çay bahçesine ait kafes içindeki 10 tavşanın tel örgü kesilerek, içeri sokulan pitbull cinsi köpeklerce öldürüldüğünü ileri sürdü.

Nesrin Çıtırık, yazılı açıklamasında olay gecesi parkın elektrik şalterinin indirilip, güvenlik kameralarının görüntü kaydı yapmasının engellendiğini, park yanındaki su faturası tahsilat veznesinin güvenlik kamerası kayıtlarının incelenip, olayın faillerinin cezalandırılmasını istedi.

‘BU BÖLGEDE TÜM İNSANLAR TEHLİKEDE’

Çıtırık, "Çay bahçesinin sahibi Veysel Bildik’e ait 10 tavşan, bulundukları kafesin tel örgüsü kesilip, sahiplerince pitbull köpekleri içeri sokulmuştur. Köpekler, tavşanları parçalayarak öldürmüştür. Bu bölgede büyük ölçüde güvenlik zaafı olduğu, burada çocuk başta olmak üzere tüm insanların da tehlikede olduğu açıkça görülmektedir. Şehrin ortasında böyle bir vahşet yaşanması, ilgili tüm kurumların görev ihmalleri olduğunu göstermektedir. Bu bağlamda kurumlar hakkında da soruşturma açılması, görev ihmali olan kurumlar hakkında işlem yapılmasını talep ediyoruz. Şehrin ortasındaki bu zavallı hayvanları koruyamayan bir güvenlik sisteminin yeniden gözden geçirilmesi gereklidir. Yaşananlar insanlık adına ayıptır, utançtır, insanlık suçudur" diye konuştu.(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113426511342652

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  katil insandır. - Kara Budun

  memleketimden insan manzaraları. sonra diyorlar pitbull, doberman, kangal vs. dolaştırmak yasak. siz bu köpekleri öldürmeye, saldırmaya programlarsanız olacağı budur. çok basit bi örnek vereyim. çocukluğumdan hatırlıyorum, elinde köpek gezdiren boş insanlar vardı. birini görünce "tut oğlum tut tut tut" diye saldırtıyordu. köpekleri dövüştürüyorlardı. zamanında savaşta da kullanılmıştı. oysa bu vahşi sandığımız hayvanlar o kadar uysal ve barışçıllar ki.. saldırgan olan hayvanlar değil, insanlardır.

  .. - dnzymn

  tecavüz, vahşet, kan, kin, katliam , linç bu halkın genlerine işlemiş. yediden yetmişine felaket haberleri. geriye daha geriye!