Tayfun Talipoğlu sorgu odasına...

Tayfun Talipoğlu sorgu odasına...
Tayfun Talipoğlu sorgu odasına...
Gezi Parkı olayları sırasında attığı bir tweet nedeni ile hakkında soruşturma açılan gazeteci Tayfun Talipoğlu, ifade vermek için Emniyet'e geldi.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu'na twitter hesabından Gezi olayları sırasında yaptığı bir açıklama nedeniyle soruşturma açılmıştı.  Soruşturmanın İstanbul ’da açıldığını belirten Talipoğlu, "Gayrettepe’den arandım. Bilişim Şube’den aradıkları aktardılar. İfade vermem gerektiğini söylediler. Benim aklıma 31 Mayıs veya 1 Haziran sabahı attığım bir tweet geliyor. O sabah, polis, cafelere, kapalı mekanlara gaz atıyordu. Bundan çocuklar da etkilendi. Ben de, bu durumu aktardım ve 'birisi bu o... çocukluğunu durdursun' diye yazdım. Burada belli ki birileri üstüne alınmış. Daha sonra bu konuda çok üzerime gelindi. Ben de her seferinde, kastın polis olmadığını, bu kötü durumun olduğunu ifade ettim” demişti.


  http://www.radikal.com.tr/114283211428322

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  "Burada belli ki birileri üstüne alınmış." yahu resmen öyle demişsin işte, daha alınması mı kalmış?

  TAYFUN BEY GEÇMİŞ OLSUN - pispor

  gezi olayında suçlu çok bu yüzden suçlular bulutlardan nem kapıyor ortaya attığın her kelime bu suçluların suratlarına çarpıyor birincisi gezi olayının asıl nedeni başbakanın ta kendisi ikincisi yine başbakan polise gerekli emri veren ama şimdi sorsan başbakan sütten çıkmış ak kaşık bu kaçıncı Roboski de Reyhanlı da ama mühür kimde ise Süleyman o