Tayfun Talipoğlu'na 'Gezi' soruşturması

Tayfun Talipoğlu'na 'Gezi' soruşturması
Tayfun Talipoğlu'na 'Gezi' soruşturması
Gazeteci Tayfun Talipoğlu hakkında, Gezi Parkı olayları sırasında attığı bir tweet nedeni ile soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu, twitter hesabından yaptığı açıklamayla Gezi olayları sırasında attığı bir tweet nedeniyle hakkında soruşturma açıldığını açıkladı.

Twitter hesabından “Gezi Direnişi ile ilgili attığım tweetler yüzünden hakkımda soruşturma açıldı. Pazartesi Gayrettepe'de ifade vereceğim.” Diyen Talipoğlu, olayın detaylarını Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe’ye anlattı.Soruşturmanın İstanbul’da açıldığını, ancak Ankara’da olduğu için ifade vermeye pazartesi günü gideceğini açıklayan Talipoğlu şunları söyledi:

“Bugün saat 14.00 sıralarında Gayrettepe’den arandım. Bilişim Şube’den aradıkları aktardılar. İfade vermem gerektiğini söylediler. Ben de Ankara’da olduğumu, pazartesi günü gelebileceğimi söyledim. Pazartesi sabah 11.00’de gideceğim. Benim aklıma 31 Mayıs veya 1 Haziran sabahı attığım bir tweet geliyor. O sabah, polis, cafelere, kapalı mekanlara gaz atıyordu. Bundan çocuklar da etkilendi. Ben de, bu durumu aktardım ve 'birisi bu o... çocukluğunu durdursun' diye yazdım. Burada belli ki birileri üstüne alınmış. Daha sonra bu konuda çok üzerime gelindi. Ben de her seferinde, kastın polis olmadığını, bu kötü durumun olduğunu ifade ettim.” 


  http://www.radikal.com.tr/114240311424038

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  küfür için mi? - PİRHERMES

  Kendi hesabından küfür yazdı diye, sorgulanmak bizim kanunlarımızda var mıymış? Eğer konu küfür ise Rıza Kayaalp hem küfürlü hem de nefret içerikli yazısından dolayı bırakın sorguya çekilmeyi aksine ihya ediliyor. Herkes için adalet...

  Edipler Edepli Olmalı - 850ahmet

  Adam doğrudan doğruya küfür ediyor.Yanlış anlamıyorsam polisleri annelerine sevgilerin saygıların sunmuyor.Hakaret falan etmiyor.O eylemi yapanlara toplamda cinayete sebep olacak kadar çirkin bir laf kullanıyor.Yani sen kimsin ya.Bu kadar terbiye sınırlarını nasıl zorlarsın denmesin mi.Yoksa bu da fikir özgürlüğü mü? Yani bazılarının bazılarına küfür etme haklarımı var.Bu adama hiç kimsenin sahip çıkmaması gerekirken maşallah epeyce taraftar toplamış.Ne diyelim."Edipler edepli olmalı" dersek hem o hemde taraftarları duymayacak.

  Muhalefet yapalımda nasıl olursa olsun ! - malasa22

  Ben burada yapılan yorumları anlamkta zorluk çekiyorum : adam resmen küfretmiş, yine onu savunuyorsunuz! Ama bırakında önce bir olay anlaşılsın ve hukuk işlesin...Türk insanı ne zaman önyargılarından kurtaracak?

  Twit ve palanın dar alanda paslaşması - mavi ve beyaz

  Twit atacağına pala atsaydın bunlar başına gelmezdi.

  Tayfun Talipoğlu'na 'Gezi' soruşturması - ms@deniz

  Bay Başbakan alda bu ülkenin halini gör, başkalarına laf yetiştireceğine.

  Çığırdan çıkmış uslup.. - cenkay

  Tayfun Talipoğlu'nun atmış olduğu tivitin dilini savunmak mümkün değil tabii ki. Ancak başka bir bakış açısını da yabana atmamak gerekir: Bu olaylar Talipoğlu gibi mülayim bir insanın bile zıvanadan çıkmasına neden olmuşsa İstanbul'u ve ülkeyi yönettiğini zanneden kişilerin mal bulmuş mağrıbi gibi "ama Mısır'da darbe oldu, şimdi eğer demokratsanız yaptığımız tüm kepazelikleri unutup sadece Mısır'a odaklanın" çocukluğundan kurtulup, takkeyi önüne koyması ve düşünmesi lazım. Bu arada aklıma gelmişken şu Roboski katliamının emrini veren başbakanın kim olduğu belirlendi mi?

  Bakalim karar ne olacak? - akrep93

  Insallah bu haberin takibini Radikal bizle paylasir.Bakalim hukuk herkese ayni mi isliyor?Bu kelimelerin aynisini Erol Köse kürtler için kullandi hem de olayi degil direk kürtleri hedef alarak masumane çocuk bayramini bile(23 Nisan'i) kendi düsüncesinin içine pervasizca katarak.Mahkeme ufacik bir ceza bile vermedi,bakalim burada nasil bir karar çikacak.