Tayfun Talipoğlu'na 'Gezi' soruşturması

Tayfun Talipoğlu'na 'Gezi' soruşturması
Tayfun Talipoğlu'na 'Gezi' soruşturması
Gazeteci Tayfun Talipoğlu hakkında, Gezi Parkı olayları sırasında attığı bir tweet nedeni ile soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu, twitter hesabından yaptığı açıklamayla Gezi olayları sırasında attığı bir tweet nedeniyle hakkında soruşturma açıldığını açıkladı.

Twitter hesabından “Gezi Direnişi ile ilgili attığım tweetler yüzünden hakkımda soruşturma açıldı. Pazartesi Gayrettepe'de ifade vereceğim.” Diyen Talipoğlu, olayın detaylarını Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe’ye anlattı.Soruşturmanın İstanbul’da açıldığını, ancak Ankara’da olduğu için ifade vermeye pazartesi günü gideceğini açıklayan Talipoğlu şunları söyledi:

“Bugün saat 14.00 sıralarında Gayrettepe’den arandım. Bilişim Şube’den aradıkları aktardılar. İfade vermem gerektiğini söylediler. Ben de Ankara’da olduğumu, pazartesi günü gelebileceğimi söyledim. Pazartesi sabah 11.00’de gideceğim. Benim aklıma 31 Mayıs veya 1 Haziran sabahı attığım bir tweet geliyor. O sabah, polis, cafelere, kapalı mekanlara gaz atıyordu. Bundan çocuklar da etkilendi. Ben de, bu durumu aktardım ve 'birisi bu o... çocukluğunu durdursun' diye yazdım. Burada belli ki birileri üstüne alınmış. Daha sonra bu konuda çok üzerime gelindi. Ben de her seferinde, kastın polis olmadığını, bu kötü durumun olduğunu ifade ettim.”