Tayini çıktıktan sonra şehit oldu

Mardin'de PKK'lılarla girdiği silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muzaffer Karaca dün memleketi Çorum'da toprağa verildi. 27 yaşında şehit olan Karaca'nın 15 gün önce Karabük'ün Safranbolu...

ÇORUM - Mardin'de PKK'lılarla girdiği silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muzaffer Karaca dün memleketi Çorum'da toprağa verildi. 27 yaşında şehit olan Karaca'nın 15 gün önce Karabük'ün Safranbolu ilçesine tayininin çıktığı ve taşınmaya hazırlandığı belirtildi.
Nusaybin'de önceki gün şehit olan Karaca'nın cenazesi uçakla Ankara'ya getirildi. Oradan da memleketi Çorum'un Osmancık İlçesi'ne nakledildi. Karaca'nın cenazesi, ikindi namazının ardından törenle toprağa verildi. Şehidin 55 yaşındaki babası Dursun Karaca ise haberi komşularından aldı. Baba Karaca, Jandarma İlçe Komutanlığı'na giderek, "Muzaffer şehit olmuş, doğru mu?" diye sordu. Oğlunun şehit olduğu teyit edilince yıkılan baba Dursun Karaca şöyle konuştu: "Vatan sağ olsun, şark görevinin bitmesine 15 gün vardı. Mardin'de kaldığı sürece gelinim ve altı yaşındaki torunuma gözüm gibi baktım. Şehidimin emanetini koruyacağım."
Şehidin eşi Aslı Karaca da "Eşimin şehitlik emanetini gururla taşıyacağım" dedi.