Tayland, Türkiye'deki temsilciliklerini kapattı

Tayland, Türkiye'deki temsilciliklerini kapattı
Tayland, Türkiye'deki temsilciliklerini kapattı
İstanbul'da konsolosluk binasına Doğu Türkistan için protesto gösterisi yapanların saldırması üzerine Tayland'dan flaş bir karar geldi. Tayland hükümeti elçiliklerini geçici olarak kapatma kararı aldı.

RADİKAL - Tayland, önceki gün İstanbul 'daki fahri konsolosluk binasına saldırının ardından elçiliklerini geçici olarak kapatma kararı aldı.
AFP'nin haberine göre Ankara 'daki Tayland Büyükelçiliği ve İstanbul'daki Fahri Konsolosluk cuma günü geçici olarak kapatıldı.

Doğu Türkistan Maarif Derneği üyesi yaklaşık 200 kişilik bir grup, Tayland’da bekletilen Doğu Türkistanlının Çin ’e iade edileceği gerekçesiyle, Zincirlikuyu’daki Tayland Krallığı Başkonsolosluğu binasına saldırmıştı. Önceki akşam yaşanan saldırıda fahri konsolosluk binasının kapısını ve camlarını kırarak içeriye giren eylemciler, içerideki klasör ve evrakları sokağa dökmüştü.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  Çin

  ,

  Akşam

  ,

  Zincirlikuyu

  http://www.radikal.com.tr/139481213948121

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şimdi rahatlıkla - genco940

  kimin Çinli, kimin Çinsiz olduğunu daha iyi ayıklamak mümkün. artık nereden bileceksin demeye yer kalmadı. Bakalım Çin ne yapacak. Madem böyle düşünülüyor Çin Mallarına neden boykot başlatmıyorsunuz da sokaktaki savunmasız turistten öç almaya kalkıyorsunuz ki? Aslı astarı bilinmeyen haberlerle sokaklara iniyorsunuz anlaşılır gibi değil.