Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin Rektörü istifa etti

Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin Rektörü istifa etti
Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin Rektörü istifa etti

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz

Geçen hafta 'ilan skandalı'yla gündeme gelen Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi geçtiğimiz hafta bir gazete ilanıyla gündeme gelmiş, personel alımı için verilen ilanda, göreve alımla ilgili olarak bazı isimlerle ilgili notların unutulmuş olması, 'torpil' tartışmalarını gündeme getirmişti...


Ayrıntılar gelecek...


RTE Üniversitesi ilanı: Arıyoruz ama bulduk


  http://www.radikal.com.tr/114493911449398

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ..... - rapala

  alla alla on senedir her turlu haksizligi,hirsizligi,kepazeligi gorduk ama iftifa eden ILK ve TEK kisi....

  Önemli olabilecek bir olay... - turq_82

  Nasıl ki bir usulsüzlük yapıldığında eleştiriyor isek, usulsüzlük ile ilgili bir yaptırım ortaya çıktığında da takdir etmek gerekir. Bu işin burada kalmaması, soruşturma ile derinleştirilmesi lazım. O ilanda ismi geçen kişilerin, ilanı hazırlayanlar ile bir bağlantısı, çıkar ilişkisi var mı? Bu olay münferit mi yoksa diğer üniversitelerde de yaşanıyor mu? Bu soruların cevaplarının mutlaka hem yargı kurumları hem medya tarafından araştırılması lazım.

  oh ne ala - snmztrk

  1 istifayla bu muazzam skandal kapanır... hayat yeniden mutlu mesut devam eder... tabii bizim gibi kadro beklerken açlıktan gebermeyenler için... padişahım çok yaşa!

  Anlamadım ? - sks222

  Niye istifa etti ki bence üniversitenin adına yakışır bir olaydı.

  Üniversite var mı? - KVU

  Sanki diğer üniversiteler farklı. Diğer üniversitelerde verilen ilanları Radikal olarak bir inceleyin, hepsi adrese teslimdir. Tüm ilanlar aslında önceden belirlenmiş bir kişiyi tarif eder. O kadar ki doğrudan doktora tezinin ismi bile yazılır. Yok ilan konusunda bölüm içinde çatışma yaşanır ve başka adaylar da varsa ilan şartsız olur ama bu sefer yönetime yakın olanlar kendi istedikleri juriyi ayarlatırlar. Sözde juri raporları ile atanırlar. Maalesef YÖK bunların hepsini bilir ama bu sistemi daha da destekler. Üniversitelerde liyakat ve adalet öleli çooook oldu. Türkiye'de bir tane hem de bir tane bile gerçek üniversite bulamazsınız. Sistem tam anlamıyla kokuşmuş haldedir. YÖK denilen darbecilerin getirdiği kontrol sistemi ortadan kalkmadan da böyle gider. YÖK başkanı da bu işlerden sorumludur öyle sözde demokrat konuşmalarla bu vebalden kurtulamaz. Kaldı ki diğer YÖK üyeleri de pek farklı değiller.

  Bu da birseydir. - theciliciangate

  Hersey ayyuka cikmis da olsa yine de durust adammis(kendisi de emir kulu sonucta!). Alisilageldigi uzere hic orali olmayabilirdi de! osym baskani gibi mesela

  meşruiyet - HARAYDIN

  YÖNETME HAKKININ BİRİNCİ ŞARTI İNSANLARIN hayat hakkına ve adil davranılma ve adalet hakkına ve malına tecavüz etmemektir. Adil davranmayanın yönetme hakkı yoktur.75 milyon eşit ücreti ile maaş alanın ayırma kayırma gibi yediği çanağa hakaret hakkı yoktur.