Taziye çadırında 'Öcalan posteri' gerginliği

Taziye çadırında 'Öcalan posteri' gerginliği
Taziye çadırında 'Öcalan posteri' gerginliği
1997'deki bir çatışmada hayatını kaybeden PKK'lı Yılmaz Geçer için İdil'de, kurulan taziye çadırına asılan Öcalan ve PKK flamalarının kaldırılmasını isteyen polisle taziye sahipleri arasında arbede çıktı. Arada kalan bir polis havaya ateş açtı.

ŞIRNAK – 1997 yılında Bitlis'te çıkan bir çatışmada hayatını kaybeden PKK 'lı Yılmaz Geçer için Şırnak'ın İdil ilçesinde, kurulan taziye çadırına Abdullah Öcalan ile PKK flamalarının asılması üzerine gerginlik yaşandı. Polisin posterin kaldırılması uyarısına taziye sahipleri olumsuz yanıt verince arbede çıktı. Arada kalan bir polis memuru havaya ateş açtı.

1997 yılında Bitlis'te çıkan çatışmada Yılmaz Geçer'in öldüğünün geçtiğimiz günlerde PKK tarafından açıklanması üzerine Şırnak'ın İdil İlçesi'nde yaşayan ailesi, taziye çadırı kurdu. Yeni Mahalle'de kurulan taziye çadırına Abdullah Öcalan posterleri ile PKK flamaları asıldı. Sabah saatlerinde taziye çadırının bulunduğu yere gelen polis ekipleri, Geçer'in babası Fiyas Geçer'den Öcalan posterleri ile PKK flamalarının indirilmesini isteyerek bölgeden ayrıldı.


BABA GÖZALTINA ALINDI, SERBEST BIRAKILDI

Saatler sonra yeniden taziye çadırının bulunduğu bölgeye gelen polis ekipleri, poster ve flamaların indirilmediğini görünce, kaldırılması için yine uyarıda bulundu. Ancak taziye sahiplerinin poster ve flamaları indirmek istememesi üzerine gerginlik yaşandı. Yaşanan arbede sırasında arada kalan bir polis memuru havaya bir el ateş etti. Bu sırada PKK'lının babası Fiyas Geçer gözaltına alırken, taziye çadırının önündeki poster ve flamalar çadırın içine alındı. Bir süre devam eden gerginlik araya girenler tarafından önlendi.

Gözaltına alınan Fiyas Geçer, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.


BAYRAM KAPLAN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115614511561451

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU POLİSE DUR DEMEK GEREK - pispor

  polisin artık insanların ailelerin sosyal yaşamından tutun nerde ise yaşadıkları evlere kadar girip resim poster işle ilgilenmesi insanlara emir vermesi kadar bir saçmalık olamaz taziye evi resmi bir devlet kurumu değil belediyenin müdahale sahasında olduğunu dünya alem bilir öyle ise bu polisin taziye evinde ne işi var vatandaşa şu resmi indir şunu kaldır demeye asla hakkı yoktur lütfen içişleri ve il valisi bu duruma müdahil olmalı ve polisin görev yetki ve sorumlulukları yeniden hatırlatılmalıdır