Taziye ziyaretine suç duyurusu

Diyarbakır Valiliği öldürülen teröristin evini ziyaret eden belediye başkanları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Diyarbakır Valiliği operasyonda ölü ele geçirilen teröristin evini ziyaret eden belediye başkanları hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Operasyonda ölü ele geçirilen teröristin evine resmi plakalı araçlarıyla ziyarete giden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Bağlar, Yenişehir, Sur ve Kayapınar belde belediye başkanları hakkında suç duyurusunda bulunan Valilik, İçişleri Bakanlığı'ndan da konunun incelenmesi için müfettiş talep edecek. İçişleri Bakanlığı yetkilileri talep gelir gelmez konuyla ilgili müfettiş görevlendirileceğini bildirdiler.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Bağlar, Yenişehir, Sur ve Kayapınar belde belediye başkanları, Mardinkapı semtinde bir bekçinin öldürülmesi, iki polis memurunun yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıdan sonra kaçan ve Hevsel bahçelerinde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen PKK/Kongra-Gel üyesi M. Sait Özgün'ün evine gitmişlerdi.