TBMM Başkanı Çiçek: Biraz sabırlı olalım

TBMM Başkanı Çiçek: Biraz sabırlı olalım
TBMM Başkanı Çiçek: Biraz sabırlı olalım
TBMM Başkanı Çiçek, İstanbul'da merkezli operasyonla ilgili, "Bir yargısal işlem yapılıyor. Siyasetçi olarak bilmediğimiz konuda konuşmak doğru olmaz" dedi.

-"Bir yargısal işlem yapılıyor. Siyasetçi olarak bilmediğimiz konuda konuşmak doğru olmaz"

ANKARA - Çiçek, TBMM kulisinde milletvekilleriyle sohbet etti. Çiçek, gazetecilerin, İstanbul 'daki merkezli operasyonla ilgili soruları üzerine, "Ben açıklama yapmam. Bilmediğim bir konuda ne açıklaması...? Bir yargısal işlem yapılıyor. Siyasetçiler olarak bilmediğimiz konuda konuşmak doğru olmaz. Herkes için böyle, bizim için daha böyle. O nedenle bir açıklama yapamam" diye konuştu. 

EKMEK ÇIKMAZ

Çiçek, bir gazetecinin, "İçişleri Bakanı'nın oğlunun gözaltına alınmasından bakanın haberinin olmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu etik mi?" sorusuna, gülerek, "Bu kapıdan size ekmek çıkmaz" karşılığını verdi. Çiçek'in yanında bulunan eski İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu, aynı sorular üzerine, soruşturmanın gizli olduğunu belirterek, "Hiçbir şey bilmiyoruz. Boşa konuşmuş oluruz. Biraz sabırlı olalım, açıklansın. Nedir, niye gözaltına alınmışlar, ondan sonra konuşalım" dedi. (AA) 

 

Adım adım 'yolsuzluk operasyonu' ve yankıları

 

AK Parti'de şok: Operasyonun şifresini çözmeye çalışıyor

 

 

'Cemaat operasyonu' iddialarına ilk yanıt Gülerce'den: Bu devlet operasyonudur