TBMM Başkanı Çiçek: Biraz sabırlı olalım

TBMM Başkanı Çiçek: Biraz sabırlı olalım
TBMM Başkanı Çiçek: Biraz sabırlı olalım
TBMM Başkanı Çiçek, İstanbul'da merkezli operasyonla ilgili, "Bir yargısal işlem yapılıyor. Siyasetçi olarak bilmediğimiz konuda konuşmak doğru olmaz" dedi.

-"Bir yargısal işlem yapılıyor. Siyasetçi olarak bilmediğimiz konuda konuşmak doğru olmaz"

ANKARA - Çiçek, TBMM kulisinde milletvekilleriyle sohbet etti. Çiçek, gazetecilerin, İstanbul 'daki merkezli operasyonla ilgili soruları üzerine, "Ben açıklama yapmam. Bilmediğim bir konuda ne açıklaması...? Bir yargısal işlem yapılıyor. Siyasetçiler olarak bilmediğimiz konuda konuşmak doğru olmaz. Herkes için böyle, bizim için daha böyle. O nedenle bir açıklama yapamam" diye konuştu. 

EKMEK ÇIKMAZ

Çiçek, bir gazetecinin, "İçişleri Bakanı'nın oğlunun gözaltına alınmasından bakanın haberinin olmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu etik mi?" sorusuna, gülerek, "Bu kapıdan size ekmek çıkmaz" karşılığını verdi. Çiçek'in yanında bulunan eski İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu, aynı sorular üzerine, soruşturmanın gizli olduğunu belirterek, "Hiçbir şey bilmiyoruz. Boşa konuşmuş oluruz. Biraz sabırlı olalım, açıklansın. Nedir, niye gözaltına alınmışlar, ondan sonra konuşalım" dedi. (AA) 

 

Adım adım 'yolsuzluk operasyonu' ve yankıları

 

AK Parti'de şok: Operasyonun şifresini çözmeye çalışıyor

 

 

'Cemaat operasyonu' iddialarına ilk yanıt Gülerce'den: Bu devlet operasyonudur

 

 


  http://www.radikal.com.tr/116670611667063

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bunların ne yapacağını önceden bilmek zor değil. - yusufdemir55

  17/12/2013 - 23:31 Neyin sabrı? - yusufdemir55 Bu operasyonun başlaması ile, bazı savcılar,hakimler, emniyet müdürleri, görevden alınacakmı ya da görev yerleri değiştirilecekmi? Eğer bunlar yaplılırsa, bunu yapanlar asla ve asla kamu vicdanında aklanmazlar.// 17/12/2013 tarihinde Saat:23.31 de yaptığım yorum yukarıdadır. Söylediklerim aynen gerçekleşmiştir. Ve şimdide şunu söylüyorum. Bu operasyonun amacı, başka yolsuzlukların, rüşvetin, görevi kötüye kullanmanın, ihaleye karştırılmış fesatın, ortaya çıkmaması içindir.Bunların yaptığını ve yapacağını anlamak için çok zeki olmayada gerek yok. Herşey ortada..

  Neyin sabrı? - yusufdemir55

  Bu operasyonun başlaması ile, bazı savcılar,hakimler, emniyet müdürleri, görevden alınacakmı ya da görev yerleri değiştirilecekmi? Eğer bunlar yaplılırsa, bunu yapanlar asla ve asla kamu vicdanında aklanmazlar.

  Sizi hiç bir zaman sevemedim. - Veci

  'buradan size ekmek çıkmaz' şu üsluba, konuşmaya, lakayitliğe bakar mısınız? Bu tavır her zaman vardı AKP'de, özellikle Başbakan'da. İnsanları hor görmek, başından savmak, küçüksemek, sen kimsin? demeler. Sorsan halk çocuğuyum ben der. Sırf bu tavrınız yüzünden o koltuklarda oturmamanız gerektiğini düşünüyorum. Sen mi anlayacaksın benim derdimi, sen mi dinleyeceksin benim derdimi? Başbakan yarın çıkıp 'kimsiniz lan siz!' dese, şaşırmam. 'şu arkadaş kamerayı bıraksın, artık bana soru sormayacaksın! dese şaşırmam. Yada bir bakan çıkıp küfür etse şaşırmam, yadırgamam. Bu nasıl iş arkadaş? ne zaman normalleşti böyle şeyler...