TBMM'de fırtına havası

ANKARA - Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı ve siyasiler saldırıyı art arda yaptıkları açıklamalarla kınadı, ölenlerin ailelerine başsağlığı diledi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ‘derin üzüntü’ duyduğunu açıklarken Başbakan Erdoğan, terörle milletçe el ele mücadele mesajı verdi ve “Neyin nelerle ilintili olduğu, bağlantılı olduğu hepsi gün be gün gün yüzüne çıkıyor” dedi.  Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, ‘terör örgütünün bu tür eylemlerle hedeflerine ulaşmasının mümkün olmadığını’ vurguladı.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, terörle mücadelenin aynı azim ve kararlılıkla süreceğini söylerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Hükümetin yıllardır terörü önleme adına devreye soktuğu arabulucu, koordinatör, eş zamanlı istihbarat, el sıkışma, kucaklaşma,masaya çağırma, örtülü af çıkarma, kimlikleri okşama, bölücü taleplere sempatik görünme gibi denediği teslimiyet yolları tamamıyla iflas etmiştir” dedi. 

DTP: Tasvip etmiyoruz
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, derin üzüntü duyduğunu belirterek, ölen gençlere Allah’tan rahmet ailelerine baş sağlığı diledi. Türk, ‘insan hayatını hedef alan şiddeti tavsip etmediklerini ve etmeyeceklerini’ vurgularken “Her zamankinden daha fazla demokratik siyaseti öne çıkarma ve siyasete fırsat tanıma sorumluluğu ile karşı karşıyayız. Bu sorumluluk, bütün siyasilerin ortak sorumluluğudur” dedi. (Radikal)