TBMM'de 'kızlı-erkekli' tartışması: ABD askerleri camiye postalla girerken niye konuşmadınız?

TBMM'de 'kızlı-erkekli' tartışması: ABD askerleri camiye postalla girerken niye konuşmadınız?
TBMM'de 'kızlı-erkekli' tartışması: ABD askerleri camiye postalla girerken niye konuşmadınız?
TBMM Genel Kurulu'nda Başbakan Bekir Bozdağ ile CHP'li Muharrem İnce ve BDP'li Sırrı Süreyya Önder arasında 'kızlı erkekli öpüşme' polemiği yaşandı.

Radikal.com.tr - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bira kutularını, sigara izmaritlerini oraya koyan, atan, orada sarhoş dolaşan, orada birbirlerini kadınlı erkekli öpen yapılarla... " dedi.
CHP Milletvekili Muharrem İnce, Bozdağ'ın bu sözleri üzerine, "Siz bu ülkenin gençlerinin can havliyle yaptığı bir şeyi eleştiriyorsunuz ama İncirlik’teki Irak’taki Amerikan askerlerinin camiye postalla girmesini, lay lay lom yapmasını eleştiremiyorsunuz” dedi.

Bozdağ’ın Diyanet bütçesiyle ilgili görüşmelerde muhalefetin eleştirilerine karşı camiyle ilgili tartışmayı gündeme getirmesi gerilime neden oldu. Bozdağ, “Bira kutularını, sigara izmaritlerini oraya koyan, atan, orada sarhoş dolaşan, orada birbirlerini kadınlı erkekli öpen yapılarla... ‘Bu bir saygısızlıktır, bu bir edepsizliktir, bu camiye, mabede, bu milletin değerlerine saygısızlıktır’ diye bir cümle beklerdim. Ama kimse böyle bir cümle kurmadı. Hiçbir zaman bu ülkede camiler böylesine bir kabalığa, böylesine bir saygısızlığa maruz kalmamıştır. Dini değerlerimiz hiçbir zaman böylesine ayaklar altına alınmamıştır. Raporlar burada. herkes bu raporları okusun, neler yapılmış görsün” dedi.

ABD askerleri İncirlik'te cami basıp Kuran yırttı mı?

'ABD ASKERLERİNİ ELEŞTİRİN'

Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Tabii ki camiler hepimiz için kutsaldır, Allah’ın evidir, buraya girmenin bir kuralı vardır. Fakat dışarıda gaz bombaları atılırken, TOMA’lar varken, su püskürtülürken, insanlar kadınlı erkekli başları açık kapalı kıyafeti olmayabilir ama can havliyle girmiştir. O hallerde buraya bir Hıristiyan da bir Musevi de sığınabilir, ayakkabıyla da sığınabilir. Çünkü bu bilinçli, herhangi bir eğlenceden dönüşte yapılmış bir şey değil. Siz bu ülkenin gençlerinin can havliyle yaptığı bir şeyi eleştiriyorsunuz, ama İncirlik’teki Irak’taki Amerikan askerlerinin camiye postalla girmesini, lay lay lom yapmasını eleştiremiyorsunuz” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de Bozdağ’ın iddialarının doğru olmadığını, AKP ’ye yakın ve bakanların arkadaşı olan bir gazetecinin de müezzinle görüştükten sonra bunu ortaya koyduğunu söyledi. Önder, “Şimdi İslami referanslarından şüphe duyulmayacak insanlar bunun bir düzmece olduğunu söylüyorlar. Bu artık inandırıcılığını yitirmiş bir kara propagandaya dönüştü” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/116609411660949

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP kızlı erkekli herşeyi Afedersiniz ama Fuhuş yuvası olarak görüyor - sterjin

  Cünkü,kendilerinin Ahlak sorunu var.İnsanlar yaralanmış gözlerini kaybetmiş canını kaybetme teleşında bakanın düşündüğüne bakın.Koyun can derdinde kasap et derdinde.Almanayda kiliselere insanlar sığınıyor ne var bundan??

  Farklar - ibretnüma

  Cami'de bulunma girişimlerine verilen üç örneği iyi bilmek gerekir. Kronolojik sırayla Amerikalı ehl-i küfrün yaptığı notayla, elçi çekmeyle, üs kapatmayla cevap verilmesi gereken densizlik, hadsizliktir; cihad gerekir. Gezici ehl-i küfrün yaptığı şey bundan biraz daha alttadır fakat yine üzerlerine cihad gerekir.Mısır Müslümanları ise camiye girerler ama öyle ayakkabıyla, kin nefretle değil.

  "ayenoğlu ismail" - geo1980

  "beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda" tanıdık geldi mi? daha geçen mayıs ta ülkenin bir ilçesinde 53 "sünni" vatandaş öldürüldüğünde bunu söyleyen kimdi? pardon zor bir soru herhalde? hemen meseleyi chp üzerinden vermişsiniz. elinizin altında google var. aramaya inanın. ha bir de mısır da darbecilerin zülmündeen kaçan insanların beeenzer görüntüleri var, yine aramaya inanı. ha, tabi onlar müslümandı ama bizim polisin zulmünden kaçan ve camiye sığınan insanlar o kategoriye girmiyor. lütfen, yukarıda allah var, şükür ki o görüyor.

  boş konuşan konuşana... - uyusuk

  ayenoğlu AKP başka yerden mi aldı icazeti???

  yurdum insani. - KILIC S

  gercekte algilamamiz gerekeni hep sona sakliyoz,saldirgan lardan kacan vatandas en guvenilir yere siginmis allah razi olsun diceklerine elestiriyolar.disarda kalip faili mechul mu olsalardi:zalime karsi birlesmeyen halk ezilmeye ve uyumaya mahkum kalactir.medeniyet trenine de hep uzaktan ell sallayacaktir derim...

  ayenoğlu Ismail cifte standart - de_oscar

  Bu ne cifte standarttir böyle... AKP'nin Sam Amcayi ziyaretlerini ve bunlarin nasil ballandirila ballandirila anlatildigini ne cabuk unutuyorsunuz? Ayrica can havli ile camiye girenler ile anlatilanlarin cogunun iftira oldugu carcaf carcaf aciklanmisken bu yalana sarilma hirsi nereden gelmektedir. Nedense kendi vatandasinin can havli ile camiye girmesini saygisizlik görenler Misir'da müslüman kardeslerin ayni sekilde camilere siginmasini ve kirletmesini hic yasanmamis sayarlar...

  Kutsal? - kafirbiri

  Hangi kutsal kitap, hangi peygamber ve hangi tanrı ibadet mekanlarını insan hayatından daha kutsal saymıştır? Hangi dinde, inançta insan hayatı önemsizdir? Hiçbirinde değildir. Ancak ve ancak okumaktan-bilimden imtina eden zihinler bunu bu şekilde kabullenir. Asıl suç yalan söylemek, iftira atmak ve yalan olduğunu bildiği halde bunu inatla devam ettirmektir. Kimin nereye ne şekilde girdiği önemli değil, önemli olan daha kaç insanın "gerçek" demokrasi ve özgürlükler uğruna hayatını kaybetmesi gerektiğidir. Başkalarının özgürlüklerine, inançlarına-inançsızlıklarına, değerlerine ve düşüncelerine değer vermediğiniz sürece hiçbir kutsalınıza saygı duyulmasını bekleyemezsiniz, verdikleri değeri ve saygıyı da hep görmezlikten gelirsiniz. Haydi hayırlı tıraşlar...