TBMM'nin gündemi bütçe

TBMM, yaklaşık bir buçuk ay sürecek bütçe maratonuna bugün başlayacak. AKP ile CHP arasında uzun süren pazarlıklardan sonra varılan uzlaşma sonucu yapılan Anayasa değişikliğiyle...

ANKARA - TBMM, yaklaşık bir buçuk ay sürecek bütçe maratonuna bugün başlayacak. AKP ile CHP arasında uzun süren pazarlıklardan sonra varılan uzlaşma sonucu yapılan Anayasa değişikliğiyle 'merkezi yönetim bütçesi' anlayışının Anayasa'ya taşınmasıyla birlikte Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın 28 Ekim Cuma günü sunuşunu yaptığı bütçe tasarısı üzerinde görüşmeler bugün başlayacak.
Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı takvime göre bugün bütçe yasa tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler yapılacak. Yarından itibaren de bütçe bölümler halinde görüşülecek. Bütçe tasarısı aralık ayının ilk yarısında da Genel Kurul'da görüşülecek ve yaklaşık bir buçuk aylık maratonun ardından yasalaştırılacak. Bütçe, 1 Ocak'ta da merkezi yönetim bütçesi olarak yürürlüğe konulacak.
Genel Kurul ise bu hafta yine AKP ile CHP arasında pazarlıklar sonucu şekillendirilen Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasası'nda değişiklikler içeren tasarıyı görüşmeye başlayacak. Darülaceze'nin yeniden belediyeye bağlanmasını öngören yasa tasarısı da Genel Kurul gündeminde. Sporda Şiddet, Şike ve Haksız Rekabet İddialarını Araştırma Komisyonu'nun raporu da gündemde.


    http://www.radikal.com.tr/7624047624040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.