TBMM'ye çaycı şoku

TBMM Genel Sekreter Vekili Ali Osman Koca, önceki gün dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan TBMM garsonunun sorumlu yöneticileri hakkında soruşturma açıldığını açıkladı.

ANKARA - TBMM Genel Sekreter Vekili Ali Osman Koca, önceki gün dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan TBMM garsonunun sorumlu yöneticileri hakkında soruşturma açıldığını açıkladı. Koca, Mustafa Yıldız'la ilgili haberlerin Meclis Genel Sekreterliği'nce yakından takip edildiğini belirtti ve şunları söyledi:
"Söz konusu kişi, 1997 yılından beri TBMM'de geçici personel olarak görev yapmaktadır. Garson olarak görev yaptığı TBMM Sabit Osman Avcı Eğitim Tesisleri'nde bugüne kadar herhangi yasadışı bir faaliyeti tespit edilmemiştir. Ancak 19 Temmuz akşamı gözaltına alındığı haberinden sonra derhal inceleme başlatılmış, ayrıca isnat edilen ciddi suçlamalar konusunda bugüne kadar gerekli hassasiyeti göstermediği gerekçesiyle sorumlu yöneticiler hakkında da soruşturma açılmıştır. Genel Sekreterliğimiz idari çalışmaları sürdürmektedir."
Jandarma tarafından yakalanan Yıldız, kendisini 'istihbarat yüzbaşısı' olarak tanıtarak piyasayı dolandırmak ve bir kadını kandırarak hamile bırakmakla suçlanıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7525757525750

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.