TBMM'ye yürüyenlere polis barikatı

TBMM'ye yürüyenlere polis barikatı
TBMM'ye yürüyenlere polis barikatı
Ankara'da Meclis çevresinde devam eden olaylara polis ekipleri biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Göstericilerin yola atarak ateşe verdikleri çöp konteynırları ve barikatlardaki küçük çaplı yangınlar, TOMA'larla söndürüldü.

ANKARA - Yaşanan kovalamacı sırasında bir otele sığınan eylemciler, kendilerini takip ederek içeri giren çevik kuvvet ekipleri tarafından gözaltına alındı. Müdahalenin ardından göstericiler ara sokaklara kaçtı. Polis ekiplerinin yoğun yığınağı sürüyor. Bu arada elinde sallama diye tabir edilen bıçaklı bir kişi, göstericilere tepki göstermek için Meclis civarına geldi. Elindeki kesici alet bulunan bu kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay, olayların yaşandığı Meclis önüne gelerek incelemelerde bulundu. Olaylarla ilgili çok sayıda kişinin gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü 'ne götürüldüğü öğrenildi. (Tahsin GÜNER - Kürşat TERCANLI/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113584611358466

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ANkara yüzüncüyıl - nuisancee

  Şu an sokaklar inlemeye başladı gene yüzüncüyılda (1haziran 15.30),susmayacak bu insanlar. Haydi türkiye sokağa.

  Eksik haber - nuisancee

  Dün ayrıca gece saat 2 civarında Esat, Ayrancı, Batıkent ve Yüzüncüyıl mahallelerinde spontane kitlesel eylemler oldu. Yüzüncüyıl ve ODTÜ'den 5000 kişi meclise yürüdü. Meclis önünde ihtarsız gaz sıkıldı ve dağıtıldı. Tencerenizi alın çıkın herkes çıkmak istiyor. "Hükümet istifa" diye bağırmak istiyor

  Didim - vancetti

  Bu gün saaat 16:00 da Didimde'de eylem başlıyor. Duyurulur.

  herzaman yaptıkları şey - mister no

  önce ana akım medya olayların bir kaç çapulcu tarafından çıkarıldığını duyurur, zaten dün geceki programlarında bir dakika haber bile olmadı ülkenin ayağa kalkması. Bunlar da kendilerine gazeteci diyor. Sonra olaylar biraz yatışınca ortaya çıkar, biz demokrasiyi ezdirmeyiz, bunlar ergenekon'un uzantılarıdır gibi heyal ürünü demeçler verir.

  RTE kontrolu kaybetti - ataycanada

  RTE ve gericiler kontrolu kaybetti gibi gorunuyor. memlekette ayrandan muhabbetlere bile laf yetistiren adamin tisi cikmiyor, ortaliktan kayboldu gitti. isyan ivme kaybetmezse yakinda Katar'dan filan siginma talep ederler artik.

  HÜKÜMET DERHAL - pispor

  ayağa kalkan bu halkı polis gazı suyu barikatı ile değil ikna edici yol ile sakinleştirmelidir.Geçmişte karşı karşıya gelen gençlik ve polisin arasındaki acı olayları unuttular mı.