TC kimlik no ile SGK prim borç ve SSK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

TC kimlik no ile SGK prim borç ve SSK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?
TC kimlik no ile SGK prim borç ve SSK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?
Sosyal Sigortalar Kurum (SSK) hizmet dökümü alma işlemleri ile SGK sigorta prim gün sayısını kontrol edebilirsiniz. SSK sorgulama yapmak için haberimizdeki SSK hizmet dökümü sorgulama adımlarını takip edebilirsiniz. Peki TC kimlik no ile SGK prim borç ve SSK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır? Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

SSK sorgulama kapsamında bir çok işlem yapılabilmektedir. SSK hizmet dökümü alma bu işlemlerden birisi olarak yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Hizmet dökümü sigortalı olan vatandaşların sigortaları ile ilgili tüm detayları sunduğu için vatandaşlar tarafından oldukça önem verilmekte ve sigorta sorgulama işlemlerinde kullanılmaktadır. E-devlet üzerinden kullanıma sunulan ve SSK sorgulama hizmetleri bünyesinde listede bulunan hizmet dökümü sayesinde sigortanıza dair tüm detayları öğrenebilirsiniz.

E-Devlet uygulamasının gelişmesi ile birlikte artık sizde  SGK  hizmet dökümünüzü hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yerine getirebilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları sırası ile izlemeniz gerekmektedir.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN E-DEVLET KULLANIMI

SGK hizmet dökümü alma işlemleri doğrultusunda yapılacak olan SSK sorgulama sayesinde sigortanıza dair tüm merak ettiniz detayları öğrenebilirsiniz. Sigortalı olan vatandaşlara yönelik olan olarak oluşturulan bu hizmet sayesinde sigorta işlemleri daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Vatandaşların bilgi alması konusunda işleri çok daha kolay hale getiren ve pratikleştiren SSK sorgulama hizmetleri ile kolayca SSK hizmet dökümü alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. SSK hizmet dökümü alma konusunda işlem yapacak olan vatandaşların e devleti kullanması yeterlidir.

SGK HİZMETLERİ SADECE İNTERNETTEN KULLANILIYOR

SGK ve devletin yetkili kurumları tarafından alınan karar ile birlikte SGK hizmetleri online olarak e devlet üzerinden kullanıma sunuluyor. Bu nedenle online olarak SSK sorgulama yapacak olan vatandaşların e devlet sistemini kullanması gerekiyor. E-devlet üzerinden yapılacak olan işlemler ücretsiz olduğu için vatandaşlar kolay bir şekilde gerek sigorta gerek de diğer kurumlar üzerinden yapacağı işlemleri gerçekleştirebilecektir. Bu bakımdan sizlerde SSK sorgulama işlemlerini yapmak için kolay bir şekilde SSK hizmet dökümü alma adımlarını gerçekleştirebilir ve hizmet dökümüne ulaşabilirsiniz. Bundan sonra yapılacak olan işlem ise sadece hizmet dökümü üzerinden inceleme yapmaktır.

SSK hizmet dökümü alma işlemleri bu kadar basittir. E devlet kapısı üzerinden bulunan SSK hizmetleri arasındaki 4A hizmet dökümü seçimi ile birlikte hizmet dökümü ekranda yer alacaktır. Ekrandaki prim bilgilerinden toplam gün sayısına kadar tüm detaylar yapılacak olan inceleme ile öğrenilmekte ve sigortaya ait tüm soru işaretleri giderilmektedir. Tüm vatandaşının yararlanabileceği hizmetler için SSK sigortası olması yeterli olacaktır. Diğer sigorta türlerine ait sigortası bulunan vatandaşlar ise aynı şekilde e devlet üzerinden işlem yapabilecek fakat 4B ve 4C seçeneklerindeki hizmetler arasında seçim yapacaktır.

SSK hizmet dökümü alma noktasında sorun yaşayan ya da hata mesajı alan kişilerin ya sigortalarında bir sorun vardır ya da online olarak yapılan işlemlerde yanlış seçimler yapılmaktadır. Bu bakımdan bu tür sorunların yaşanması halinde işlemlerin tekrar kontrol edilerek yapılması gerekir. Tüm değişikliklere rağmen hala hata aranıyorsa kurumlara müracaat edilmesi gerekmektedir.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  SGK

  ,

  SSK

  ,

  Prim

  ,

  sigorta

  ,

  hizmet

  ,

  İnceleme

  ,

  e-devlet

  ,

  e devlet