TCDD'den hazin uğurlama

Elazığ-Tatvan seferini yapan posta trenine PKK'nın bombalı saldırısı sonucu hayatını kaybeden beş TCDD güvenlik görevlisi, dün Bingöl'den son yolculuklarına uğurlandı.
Haber: ADİL ÖNAL / Arşivi

BİNGÖL - Elazığ-Tatvan seferini yapan posta trenine PKK'nın bombalı saldırısı sonucu hayatını kaybeden beş TCDD güvenlik görevlisi, dün Bingöl'den son yolculuklarına uğurlandı.
Şehitler Anıtı önündeki törene Valivekili Fikret Zaman, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Osman Eker, 49. İçgüvenlik Komutanı Tuğgeneral Orhan Akbaş, Bingöl Belediye Başkanı AKP'li Hacı Ketenalp ile yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Celal Korkmaz, Mehmet Şimşek, Mehmet Aygül, Saffet Akbaş ve Özcan Türker'in Türk bayrağına sarılı tabutları Hacı Hıdır Camii'nde kılınan cenaze namazlarının ardından memleketleri Elazığ'a gönderildi. Cenaze törenine katılan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın aleyhine, kapatılan DEP'in eski milletvekili Leyla Zana ile görüştüğü için tepki gösteren vatandaşlar sloganlar attı. Tepkiler üzerine Murat Karayalçın, namazın ardından camiden ayrıldı.
İHD'ye saldırı
Cenaze töreninden sonra bir grup PKK aleyhine slogan atarak Genç Caddesi'nde yürüyüşe geçti. Gruptan ayrılan 10 kişi, Gürkaya İş Merkezi'nin dördüncü katındaki İnsan Hakları Derneği (İHD) Şubesi'nin pencerelerini taşladı, sonra şubenin kapısını kırıp içeri girdi. İçerideki eşyaları tahrip eden saldırganlar daha sonra kaçtı. İHD Bingöl Şube Başkanı Rıdvan Kızgın, "Günlerdir İHD'yi hedef gösteren açıklamalar yapılıyor. Bu ilk saldırı değil" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7509687509680

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.