Team İstanbul bu kez Özgecan Aslan için koşacak

Team İstanbul bu kez Özgecan Aslan için koşacak
Team İstanbul bu kez Özgecan Aslan için koşacak
Amatör koşu grubu olan Team Istrunbul, bu pazar günü Özgecan Aslan için bir koşu düzenleyecek.

Özgecan Aslan’ın vahşi bir cinayete kurban gitmesi, tüm Türkiye ’yi derinden etkiledi. Pek çok kişi kadına şiddete karşı protestolara katılıyor ve sivil toplum kuruluşları da bu konuda sesini yükseltiyor. Amatör bir koşu grubu olan Team Istrunbul da, Özgecan ve tüm şiddet gören kadınlarla ilgili protestoda bulunmak için Pazar sabahı bir koşu düzenliyor.

Team Istrunbul’un iletişimini yapan Feyza Narin, daha önce de sosyal sorunlara dikkat çekmek için koşular düzenlendiklerini söyleyerek “Bundan sonra başka Özgecan’lar olmasın diye tek yürek olduk” diye konuştu. Sözlerine devam eden Narin, “Pazar günü de Özgecan için koşacağız. Bundan sonra başka Özgecan’lar olmasın diye tek yürek olduk. Adım Adım, İstanbul Koşu Kuvvetleri ve Bu Kızlar Nereye Koşuyor adlı koşu gruplarına da bu amaçla beraber koşu organizasyonu yapma çağrısında bulunduk. Beraber daha da kuvvetlendik. Duyarlılığımızı ve tepkimizi göstermek için en iyi yaptığımız şeylerden birini yapacak ve koşacağız.”

Team Istrunbul, ağırlıklı olarak yönetici ve serbest meslek sahibi kişilerin üye olduğu, amatör bir koşu grubu. 1500’e yakın üyesi olan grup, “tamamen spor amaçlı” olduklarını söylüyor. Salı, Perşembe ve Cumartesi günü bir araya gelen topluluk, 50-60 kişilik gruplar halinde Bebek, Belgrad Ormanı, Caddebostan ve Büyükada gibi çeşitli parkurlarda koşulara çıkıyor.
“İçinde bulunduğumuz sosyal ağlardaki her bireyi sosyal sorumluluk kapsamında spor yapmaya, bu yolla sağlıklı yaşamaya ve beslenmeye özendirmeyi” amaç edinen Team Istrunbul, daha önce Koruncuk Vakfı ve TOÇEV gibi vakıflar için de fon yaratmayı başarmış. Atletizm Federasyonu, Hillside, MAC ve Sporium işbirliği ile yapılan” Atma-Paylaş” kampanyası sayesinde, Doğu illerine 400 çift koşu ayakkabısı yardımı yapılmasına ön ayak olmuşlar.

Feyza Narin, “Team Istrunbul olarak koşmayı ciddiye alan, limitlerimizi zorlamayı, kendimize yeni hedefler koymayı seven, koşu aşkı ve performansı çevresinde kenetlenmiş bir ekibiz. En son, İstanbul maratonunda sadece koşmayalım, koşarak fayda sağlayalım istedik. Adım Adım’ın TOFD ile gerçekleştirdiği akülü sandalye alımını destekleyen projesi ‘Yol Arkadaşım Olur musun’ ile koşarak engelleri kaldırmaya katkı sağlamayı amaçlayarak çıktık yola. İstanbul Maratonu’nda 30 kişi 15 km’yi engelli arkadaşlarımızı iterek koşma ve bağış toplama fikri birçoğumuzun yüreğine dokunan bir proje oldu ve aslında 2 sandalye alımını hedefleyerek yola çıkıp kampanya bitiminde 68 sandalyeye ulaştığımız bu projenin başarısı hepimizin buna gönülden inanması ile gerçekleşti. Hepimiz ve sosyal çevresini harekete geçirmek için dört elle sarıldı bu işe. Kendi aramızda toplayıp almayı hedeflediğimiz 2 sandalye kampanya bitiminde 68 sandalye oldu” diyor.

22 Şubat Pazar sabahı saat 9’da Karaköy’de başlayacak olan koşu, herkese açık şekilde gerçekleşecek.

Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri yaklaşık 50-60 kişilik bir grupla halinde koşular düzenleyen Team Istrunbul’un etkinliklerini Twitter sayfasından takip edebilirsiniz.