Tebeşirleri kırdılar

Tebeşirleri kırdılar
Tebeşirleri kırdılar
Dershanelerin kapatılması ile ilgili yapılan açıklamaların ardından Ankara'da dershane öğretmenleri bu duruma tepki gösterdi.

ANKARA - Kızılay Güvenpark'ta bir araya gelen Özel Eğitim Kurumları Çalışanları Derneği üyeleri dershanelerin kapatılması ile ilgili basın açıklaması yaptıktan sonra, yanlarında getirdikleri tebeşirleri kırarak bu kararı protesto etti. Felsefe öğretmeni Turhan Yalçın yaptığı açıklamada, "300 bini aşkın öğretmenin atama talebini duymazdan gelen, 80 bin civarında öğretmeni ücretli öğretmenlik adı altında son derece sert bir sömürüye mahkum ederek çalıştıran, yıllardır kıdem tazminatlarımızla, sigortamızla ilgili yaşadığımız güvencesiz çalışma koşullarına dayalı sömürüyü görmezden gelen bir hükümetin, bu alanda kamusal yararı gözeten bir icraat yapacağını düşünmüyoruz" dedi.

Basın açıklamasının ardından dershanelerinin kapatılmasını protesto eden grup ellerindeki tebeşirleri kırıp yere atarak eylemlerini sonlandırdı. (Muhammet BAYRAM/DHA)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Protesto

  ,

  Kızılay

  ,

  mahkum

  ,

  eğitim

  ,

  derece

  http://www.radikal.com.tr/116367411636741

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dershane - zugas 13

  dersaneciler eğitimci değil öğretimcidir. eğitim kurumları kapandığı için değil rant kapıları kapandığı için eylem yapıyorlar. okullar kaliteli olsa öss kalksa dershane ihtiyaç kalmasa ne yapacaklardı onu merak etmeye başladım. fillerin savaşında yine olan bizim gibi dişinden tırnağından artıranlara oluyor