Tecavüz davasında skandal üstüne skandal!

Tecavüz davasında skandal üstüne skandal!
Tecavüz davasında skandal üstüne skandal!
15 yaşındayken tecavüze uğraşan Z.Ç.'nin davasında mahkeme skandal kararlarına devam etti. 8 sanığı önce 'kızın rızası vardı' diyerek beraat ettiren mahkeme, gerekçeli kararında ise bu kez 'rıza'ya yer vermeyip, beraat kararını, mağdurun 'eylemlerin oluş sırasını7 yanlış söylemesine dayandırdı.

RADİKAL - Karaman’da 15 yaşındayken 8 kişinin tecavüz ettiği Z.Ç.’nin davasında mahkeme adeta skandallar zincirine imza atıyor. Sanıkları tahliye eden mahkeme şimdi de gerekçeli kararında kızın eylemlerin oluş sırasını yanlış söylediğini belirtti.

Akşam 'dan Bülent Şanlıkan'ın haberine göre; yargılama sırasında kendini ifade edemeyen Z.Ç.'nin davanın hakimine, "Hakim Amca" diye başlayan mektubu kamuoyunda büyük ses getirmişti.

Davanın son duruşmasında, M.A.V., Y.K., M.Ü.B, O.U., İ.V, S.V., E.V., A.E.’ya beraat kararı veren Karaman Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararını da açıkladı. Mahkeme, büyük tepki çeken ‘ilişkide rıza’ iddiasını gerekçeli karara yansıtmazken bu kez tecavüz kurbanı küçük kızın eylemlerin oluş sırasında çelişki ifadesine yer verdi. Bu durum gerekçeli kararda, “Mağdurun sanıklar ile ilgili eylemlerin oluş sırası hakkında da çelişkili beyanlarda bulunduğu görülmüştür” sözleriyle yer buldu.

GÖRÜNCE KORKU BASIYOR

Kararın ardından Z.Ç. bir kez daha yıkıldı. Kararda Z.Ç.’nin şu sözleri de yer aldı: “Onları görünce korku basıyor. Tüm sanıklardan şikâyetçiyim.” Z.Ç.’nin avukatı Bünyamin Çelik ise kararı skandal olarak niteledi.


  http://www.radikal.com.tr/135209013520903

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazıklar olsun! - user387562

  15 yaşındaki kız çocuğu, kendi rızası ile, 8 taşe şerefsizle birlikte olacak ha? Şimdi bu durumda ne yapmak lazım? Mağdurenin yakınları, adaleti kendileri sağlasa, onlara ceza indirimi olurmu acaba?

  HSYK ne diyor bu işe? - brandywine06

  AKP'lileri yargılayan hakimleri ve soruşturan hakimleri bir gün bile bekletmeden görevden alan, soruşturma başlatan HSYK 15 yaşındaki bir çocuğu mağdur eden vicdansız hakim için ne yapacak? Hakimin adını ben de öğrenmek istiyorum. Öğrenelim ki kimlere güvenilmeyeceğini, eline fırsat geçse belki kendisi de tecavüzcü olacak olanı, vicdansızı, o tecavüzcüleri aklamak için kırk takla atan adaletten habersiz sözde adalet dağıtıcısını bilelim. Bilelim ki adalet saflarından kimlerin temizlenmesi gerektiği ortaya çıksın.

  Radikal! - sblgngr

  Hakim amcanın adını öğrenelim böyle kararlarda. Madem hukuk bunu yapacak durumda artık, bari biz de bu karara imza atan hakimlerin isimlerini öğrenelim unutmayalım, unutturmayalım ki torunlarına hatırlatalım.