Tecavüz etmek isteyen eşini kalbinden bıçakladı

Tecavüz etmek isteyen eşini kalbinden bıçakladı
Tecavüz etmek isteyen eşini kalbinden bıçakladı
Erzurum'da kendisine tecavüz etmek isteyen eşini kalbinden bıçaklayan kadın, mahkemeye "beni cezaevine atın. Orada rahat ederim" diye yalvardı.

ERZURUM - Cinsel ilişki isteğini reddettiği eşi Lütfü Yaşar Yıldırım’ın kendisine saldırdığını öne süren Süreyya Yıldırım eline geçirdiği bıçakla kocasını kalbinden ağır yaraladıktan sonra polise teslim oldu.

Süreyya Yıldırım, Emniyet Müdürlüğü ’ndeki ifadesinin ardından dün akşam saatlerinde Adliyeye çıkarıldı. Savcılıkta ifadesi alınan Süreyya Yıldırım tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Yıldırım, ifadesinde köydeki evlerinin tek odalı olduğunu anlatırken şunları söyledi:

"Eşim, çocuklarımın yanında çıplak dolaşırdı. Kendisini uyardığımda şiddet görüyordum. Çocuklarımın yanında bana cinsel tacizde bulunuyordu. Bazı zamanlarda tecavüz ediyordu. Karşı çıktığımda şiddet görüyordum. Çocuklarım okula gittikten sonra eşim yine birlikte olmak istediğini söyledi. ’Hayır’ demem üzerine tecavüz etmek istedi. Kendimi korumak amacıyla mutfağa gidip bıçağı aldım. Bana tekme atınca canını acıtmak için bıçağı rastgele salladım. Bıçak göğsüne saplandı. Amacım öldürmek değildi. Sizden isteğim beni cezaevine atın. Orada rahat ederim. Bende bu zamana kadar bana yapmış olduğu baskı, zulüm, hakaret ve darp nedeniyle şikayetçiyim."

Süreyya Yıldırım, ’Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanırken, kalbinin 2 santim yakınından bıçaklanan Lütfi Yaşar Yıldırım ise Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edilerek tedavi altında alındı.

DHA - Zafer KUMRU


  http://www.radikal.com.tr/112298411229842

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hukuka bakis - kazim özkan

  Mesru müdafaa halindeki bir kadini, öldürmeye tesebbüs'ten tutuklattiran savcilar ancak Türkiye'de bulunuyor maalesef.

  ARTIK DEVLETİN - pispor

  bu kadına şiddeti önlemek amacı ile büyük adımlar atmasının zamanı geldi geçiyor.toplum kapandıkça erkeğin kadına şiddeti de artmaya başladı.bu yüzden devlet her mahallede bir büro açıp tüm evli kadınları ve tüm işddet yapan aileleri yakından takip eden ekipler kurmalı.denetimler artmalıdır.bu iş polisiye ile çözülmez.aynen aile doktoru gibi aileyi şiddete karşı koruyacak birimler açılmalıdır.