Tecavüz kurbanı genç anne koruma altında

Mardin'in Midyat ilçesinde uğradığı tecavüz sonucu hamile kalan 15 yaşındaki H.A. olayı ailesinden gizledi. H.A. karnının büyümesi üzerine ailesi tarafından 'ur olabilir' şüphesiyle...

DİYARBAKIR - Mardin'in Midyat ilçesinde uğradığı tecavüz sonucu hamile kalan 15 yaşındaki H.A. olayı ailesinden gizledi. H.A. karnının büyümesi üzerine ailesi tarafından 'ur olabilir' şüphesiyle götürüldüğü hastanede bir kız çocuk dünyaya getirdi. H.A. töre cinayetine kurban gitmemesi için bebeğiyle koruma altına alındı.
H.A., evde yalnız olduğu sırada kimliği belirlenemeyen bir kişinin tecavüzüne uğradı. Olayı ailesinden gizleyen H.A.'nın karnı büyüdü. Bunu fark eden baba Ş.A., kızının karnında 'ur olabileceğini' düşünerek Mardin Devlet Hastanesi'ne götürdü. Muayenede H.A.'nın sekiz aylık hamile olduğu belirlendi ve Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Diyarbakır'da bir kız çocuk dünyaya getiren H.A.'nın durumu polise iletildi.
'Kızın haberi yoktu'
H.A.'nın durumu baba Ş.A.'ya anlatıldıktan sonra töre cinayetine kurban gitmemesi için koruma altına alındı. Hastane yetkilileri, H.A.'nın hamile kaldığından haberinin dahi olmadığını belirterek, "Anne ve bebeği Diyarbakır Valiliği tarafından koruma altına alınarak sığınma evine gönderildi" dedi. H.A.'ya tecavüz eden kişinin yakalanması için de soruşturma başlatıldı.