'Tecavüz' suçundan DNA testi kurtardı

Başkentte yalnız yaşayan altı kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle geçen hafta tutuklanan Önder B.'nin masum olduğu anlaşıldı. Önder B.'den alınan DNA örnekleri, failin tecavüz ettiği kadınlar üzerinde bıraktığı örneklerle örtüşmedi.
Haber: SONER ARIKANOĞLU / Arşivi

ANKARA - Başkentte yalnız yaşayan altı kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle geçen hafta tutuklanan Önder B.'nin masum olduğu anlaşıldı. Önder B.'den alınan DNA örnekleri, failin tecavüz ettiği kadınlar üzerinde bıraktığı örneklerle örtüşmedi.
Keçiören'de yalnız yaşayan ve çoğu üniversite öğrencisi altı kadın son bir ayda tecavüze uğradı. Kadınların evlerine gece giren tecavüzcü, elektriğikestikten sonra tecavüz etmiş ya da tecavüze yeltenmiş, kurbanlarından birini bıçakla ağır yaralamıştı.
Polis, 14 Mart'ta Önder B.'yi gözaltına aldı. Mağdurlardan C.D. ve K.K., zanlının tecavüzcüye benzediğini söyledi. 15 Mart'ta tutuklanan Önder B., adliyeye götürülürken "Ben masumum, bana yardım edin" diye bağırdı. Önder B.'den alınan DNA örneği, kurbanların üzerinde olan örneklerle karşılaştırılmak üzere Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi. Test, Önder B.'nin masum olduğunu ortaya çıkardı.
Tutuklandıktan sonra iki tecavüz daha
Önder B. tutuklandıktan sonra Keçiören'de yalnız yaşayan iki kadının da tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Polis sapığı yakalamak için operasyon başlattı. Evli ve iki çocuk babası Önder B., DNA raporları mahkemeye ulaştıktan sonra serbest bırakılacak.